Życie w cieniu Powstania. Wspomnienia Jana Ołdakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 15:54
W cyklu "Zapiski ze współczesności" zapraszamy na spotkanie z dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Jan Ołdakowski o historii Muzeum Powstania Warszawskiego (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jan Ołdakowski o idei przyświecającej budowie Muzeum Powstania Warszawskiego (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jan Ołdakowski o tym, jak wybudować instytucję kultury w trzy miesiące (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jan Ołdakowski o otwarciu Muzeum Powstania Warszawskiego (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jan Ołdakowski o planach na kolejną, pięcioletnią kadencję dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Jan Ołdakowski
Jan Ołdakowski Foto: PAP/Radek Pietruszka
Powstanie Warszawskie - zobacz serwis specjalny

W miniony czwartek obchodziliśmy siedemdziesiątą piątą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dzień wcześniej minęło piętnaście lat od otwarcia Muzeum Powstania Warszawskiego. Od początku kieruje nim Jan Ołdakowski, mianowany najpierw na stanowisko pełnomocnika do spraw budowy muzeum jeszcze przez śp. Lecha Kaczyńskiego w czasie, gdy był prezydentem Warszawy. Jest także współtwórcą koncepcji i programu działalności Muzeum Powstania Warszawskiego. Jan Ołdakowski został właśnie powołany na kolejną pięcioletnią kadencję na zajmowanym stanowisku.

W Dwójce w cyklu "Zapiski ze współczesności" opowie o historii powstawania, pierwszych latach działalności i planach na kolejne lata funkcjonowania Muzeum Powstania Warszawskiego.

***

Na audycję "Zapiski ze współczesności" zapraszamy od poniedziałku do piątku (5-9 sierpnia) w godz. 12.45-13.00. Program przygotowała Aleksandra Łapkiewicz.

bch/am

Czytaj także

Kultywowanie wartości. Powstańcza sztafeta pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 18:49
- Kiedy rozmawiamy z powstańcami zawsze do nas dociera, że ich pokolenie było wychowywane do bycia wyjątkowym. Miało rządzić Polską marzeń, pracować na jej rzecz, samodoskonalić się i rozwijać dla ojczyzny. Oni żołnierzami zostali z wyroku historii, z przypadku. Mimo to ich postawa i życie doskanale ilustrują to, jak ważne jest zaangażowanie patriotyczne w czasie pokoju – mówił w Dwójce Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń