X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielka woda, monumenty i Chopin

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2010 16:32
W Europejskim magazynie kulturalnym porozmawiamy o podtopionym Parku Mużakowskim, XIV Międzynarodowym Biennale Rzeźby w Carrarze oraz tajemnicach warsztatu tenora lirycznego
Audio

Na początku tygodnia fala powodziowa na nysie łużyckiej dotarła do Saksonii i podtopiła Park Mużakowski, znajdujący się po obu stronach rzeki - polskiej i niemieckiej. Ucierpiała jednak niemiecka część parku: woda podmyła fundamenty dwóch pałaców jego założyciela - księcia Pücklera. Cenne przedmioty zostały przeniesione na wyższe piętra, udało się zatem uniknąć dużych strat. Park Mużakowski miał być "obrazem z roślin", jest jednym z najwybitniejszych przykładów XIX-wiecznej sztuki ogrodowej.

W studiu gościć będziemy Sławomira Ratajskiego, historyka sztuki, sekretarza generalnego polskiego komitetu ds UNESCO. Park Mużakowski, który ucierpiał w poniedziałkowej powodzi to jedno z 911 miejsc znajdujących się w tym prestiżowym zestawieniu. My zajmiemy sie między innymi nowymi na liście UNESCO miejscami w Europie.

Ponadto Bartosz Panek porozmawia z Fabio Cavalluccim, kuratorem XIV Biennale Rzeźby w Carrarze. 33 artystów z całego świata pokazuje tam prace zainspirowane tytułem wystawy: Monument jako emblemat władzy i wartości patriotycznych oraz proces utraty jego znaczenia, uwalniający rzeźbę od wszelkich podniosłych funkcji. Biennale potrwa do 31 paździenika

Na półmetku znalazł się tymczasem Festiwal Chopin i jego Europa . W Filharmonii Narodowej wystąpiły jak dotąd takie zespoły, jak Il Giardino Armonico, Ensemble Kontraste, czy Paco Penia Company. Melomani mogli wysłuchać koncertów m.in. Pgilippe'a Giusiano, Aleksandry Kurzak, czy Christopha Pregardiena, który wystąpił w Warszawie na dwóch recitalach. Wczoraj, wspólnie z Andreasem Staierem, zaprezentował m.in. pieśni patrona festiwalu, Fryderyka Chopina. Christoph Pregardien - mistrz romantycznych pieśni  - uważany jest dziś za jednego z najwybitniejszych tenorów lirycznych.  O współpracy ze Staierem i interpretacji pieśni opowie w rozmowie z Barbarą Schabowską.

14 sierpnia (sobota), godz. 14:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chopinowska impreza roku

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2010 11:59
Sprawdź program transmisji jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku w Polsce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec wojny przed jej początkiem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2010 20:00
Berlin, Rejkiavik i Wrocław. Zapraszamy na Europejski Magazyn Kulturalny.
rozwiń zwiń