Festiwal Romantycznych Kompozycji. Hubert Rutkowski i muzyka uczniów Chopina

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 16:18
Recital "Uczniowie Chopina" w wykonaniu Huberta Rutkowskiego, w ramach 2. Festiwalu Romantycznych Kompozycji. Podczas koncertu zabrzmiały m.in. utwory Adolfa Gutmanna i Karola Mikulego. Zobacz wideo z czwartkowego wieczoru (15 października) z Filharmonii Narodowej.  
Hubert Rutkowski
Hubert RutkowskiFoto: Paweł Supernak/PAP


Program:

Adolf Gutmann Nokturn As-dur op. 8 nr 1; Thomas D.A. Tellefsen Quattre Mazurkas op. 3, Valse Des-dur op. 27; Carl Filtsch Romanze ohne Worte, Impromptu Ges-dur, Impromptu b-moll; Karol Mikuli Polonez g-moll op. 8 nr 1, Dix Pièces pour piano op. 24, «Alla Rumana» nr 7, Etude H-dur nr 8, Cantilène Es-dur nr 9, Impromptu g-moll nr 10; Julian Fontana Hawana. Fantazja na tematy hiszpańskie i amerykańskie op. 10

wyk. Hubert Rutkowski - fortepian historyczny i współczesny

"Uczniowie Chopina" - transmisja wideo z Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej

***

Transmisja koncertu odbyła się w czwartek (15.10), od godz. 19.30, na stronie internetowej Programu 2 Polskiego Radia

Zobacz więcej na temat: fortepian
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chopin i jego Europa". Julius Drake: dzięki festiwalowi wracamy do życia i tego, co kochamy

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 14:35
- Trzy miesiące wymuszonej przerwy zrobiły mi dobrze, ale jednocześnie pozwoliły zrozumieć, że z pewnością nie jestem jeszcze gotowy, by przejść na emeryturę! Korzystając z okazji, gratuluję i dziękuję organizatorom festiwalu w Warszawie, bo dzięki nim wracamy do życia i tego, co kochamy - mówił w Programie 2 Polskiego Radia angielski pianista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Biel: umiejętność grania a vista jest niesamowicie ważna

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 19:26
- Nie chcę powiedzieć, że nasza gra jest podporządkowana temu, co robi wokalista, ale powinna być na tyle elastyczna, aby zawsze uwypuklić najpiękniejsze strony śpiewaka i schować, kiedy coś nie wyjdzie - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Michał Biel, pianista wielokrotnie nagradzany za sztukę akompaniamentu.
rozwiń zwiń