X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wędrówki na duchowe pogranicza

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2011 16:34
Monika Bułaj - podróżniczka i reporterka - opowiadała w Dwójce o swojej pasji odkrywania peryferiów, wędrówkach po ziemiach niczyich, spotkaniach z ludźmi z pogranicza wiar i kultur.
Audio

- Podróżuję na peryferia, ale jednocześnie do centrów - miejsc ważnych, świętych, miejsc już dziś zapomnianych, do których drogę zna już mało kto - mówiła w Dwójce Monika Bułaj, niezależna fotograficzka, reporterka, pisarka, autorka nowo wydanego literackiego reportażu fotograficznego "Boży ludzie. Podróż po kres Europy".

Monika Bułaj z pasją bada duchowe pogranicza zamieszkane przez mniejszości etniczne i wyznaniowe. Jej niezwykła książka to owoc dwudziestu lat podróży tropem outsiderów współczesnego świata, wiernych tradycyjnemu stylowi życia: Tatarów, Romów, Łemków, Hucułów, mniejszości starocerkiewnej, chasydów i innych. Podróżniczka dociera tam, gdzie wydawałoby się, młodej białej kobiecie z Europy nigdy nie powinno udać się dotrzeć. Widzi, fotografuje i opisuje to, czego  wielu nie ma szansy dostrzec.

Zaczęło się w latach 80. od chodzenia po wschodnim pograniczu Polski. - Mieszkałam u chłopów, którzy w ekstazie przekraczali granice języka i natury - pisze Monika Bułaj we wstępie do swojej książki. - Zaszeptuchy dmuchały mi w twarz, mniszki z Garbarki poiły gorącym barszczem, a Raskolnicy szeptali bez końca swoje modlitwy, a potem bez ceregieli zagnali mnie do bani.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, jaką z Moniką Bułaj przeprowadził Bartosz Panek: o odkrywaniu miejsc, które zniknęły już z mapy; o przekraczaniu granic; o pięknej, niezaspokojonej wciąż pasji podróżowania i spotykania ludzi -  ich zapomnianych, fascynujących światów.

Monika
Monika Bułaj
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Książka o zapomnianych zakamarkach świata

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2011 13:34
Monika Bułaj, reporterka i podróżniczka, która na co dzień mieszka w Trieście, odwiedziła Warszawę. W audycji "Stacja Kultura" promuje swoją książkę "Boży ludzie. Podróż po kres Europy" – zapis dwudziestu lat podróży.
rozwiń zwiń