X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Lęk wysokości" i jego autorzy

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 10:49
Porozmawiamy o fabularnym debiucie Bartka Konopki, autora nominowanego do Oskara dokumentu "Królik po berlińsku". Jego nowy film porusza problem trudnych relacji między ojcem a synem.
Lęk wysokości
Lęk wysokościFoto: fot. Studio Munka/pressbook

"Lęk wysokości" opowiada o spotkaniu po latach i wzajemnych relacjach Tomka, prezentera robiącego karierę w telewizji, i jego chorego na schizofrenię ojca. Czy ich zbliżenie, wzajemne rozumienie, mimo tej ciężkiej choroby, będzie możliwe? Czy Tomek zdecyduje się wziąć odpowiedzialność za ojca, nawet kosztem własnej kariery i rodziny?

Te i wiele innych pytań stawia film niezwykle poruszający, dzięki m.in. wybitnym kreacjom Krzysztofa Stroińskiego i nagrodzonego za swoją rolę na festiwalu w Gdyni – Marcina  Dorocińskiego, którym partnerują Magdalena Popławska w roli żony Tomka i Dorota Kolak jako jego matka.

W "Sezonie na Dwójkę" Bartek Konopka, który dedykował ten - oddziałujący na widza niczym seans psychoanalityczny - film pamięci swego ojca, opowie m.in. o tym, dlaczego właśnie tym tematem postanowił zadebiutować w fabule, o jego realizacji, o festiwalowych podróżach z "Królikiem po berlińsku"  i o dalszych planach. W audycji o swoich rolach mówić będą Magdalena Popławska i Krzysztof Stroiński.

W "Sezonie na Dwójkę" także recenzja Małgorzaty Sadowskiej bieżącego repertuaru kinowego.

Zapraszam - Anna Fuksiewicz.

17 kwietnia (wtorek), godz. 18:00

 Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rola dla dojrzałego aktora

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 14:04
Jedną z głównych ról w obrazie Bartosza Konopki "Lęk wysokości" zagrał Krzysztof Stroiński. Dlaczego zagrał u debiutanta i jak wspomina współpracę na planie opowiedział Joannie Sławińskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy bez Oskarów? I dobrze!

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2011 16:30
- Jeżeli nasze filmy nie robią światowych karier, to musimy się z tym pogodzić - mówi krytyk Tadeusz Sobolewski. - Filmów jest bardzo dużo. Polska nie jest w centrum uwagi świata, może nawet na szczęście. Warto, żebyśmy to my je oglądali!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne wyróżnienie dla "Lęku wysokości"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 17:27
Na 13. Mumbai Film Festival produkcja Bartosza Konopki zdobyła drugą nagrodę The Silver Gateway Award, a jej twórca dostał 25 tys. rupii.
rozwiń zwiń