X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto pójdzie w ślady Čači Vorby?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 09:00
Do 12 lutego radiowa Dwójka czeka na zgłoszenia do konkursu na najlepszą płytę folkową (Folkowy Fonogram Roku) oraz najlepszy album z muzyką tradycyjną (Fonogram Źródeł).
LAUREAT FOLKOWEGO FONOGRAMU ROKU: ai Vorba
LAUREAT FOLKOWEGO FONOGRAMU ROKU: Čači Vorba Foto: Wojciech Kusiński/PR

Konkurs dotyczy płyt wydanych w minionym roku w Polsce. Laureatów poznamy podczas XVI Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", który odbędzie się w dniach 16-19 maja.

Regulamin i formularze tegorocznego konkursu dostępne są na stronie "Nowej Tradycji"

W jury konkursu "Folkowy Fonogram Roku 2012” zasiadają: Dariusz Anaszko (portal etno.serpent.pl), Bartek Chaciński (tygodnik "Polityka”, Program 2 Polskiego Radia), Andrew Cronshaw (muzyk, dziennikarz - Wielka Brytania), Tomasz Janas (dziennikarz niezależny), Piotr Kędziorek (Radiowe Centrum Kultury Ludowej, Program 2 Polskiego Radia), natomiast skład jury konkursu "Fonogram Źródeł 2012” prezentuje się następująco: Małgorzata Małaszko-Stasiewicz (dyrektor - redaktor naczelna Programu 2 Polskiego Radia), Anna Szotkowska, Anna Szewczuk, Piotr Kędziorek, Kuba Borysiak (Radiowe Centrum Kultury Ludowej, Program 2 Polskiego Radia).

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Polskie Radio S.A., al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa, z dopiskiem "Folkowy Fonogram Roku” lub „Fonogram Źródeł”. Fonogram może zgłosić zespół lub wydawca.

Więcej informacji o Festiwalu "Nowa Tradycja" na stronie: http://www2.polskieradio.pl/nowatradycja/

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy Festiwalowi od samego początku, czyli od 1998 roku. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli muzyki folkowej. W ubiegłym roku do konkursu zgłoszono 34 albumy, a laureatem I miejsca został zespół Čači Vorba z płytą "Tajno Biav”. W gronie wcześniejszych laureatów nagordy znalazły się takie znakomitości, jak Orkiestra Świętego Mikołaja, Kapela Brodów, Osjan, czy Kapela ze Wsi Warszawa.
Fonogram Źródeł również wybierany jest corocznie, a po raz pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku. Jego podstawową ideą jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz artystów. W zeszłym roku do konkursu zgłoszono 11 albumów, a I miejsce przyznano płycie "Jest drabina do nieba. Część druga” Wydawnictwa In Crudo.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak