X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jeźdźcy apokalipsy zamieszkali w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2013 22:55
Co łączy ryzykowne obyczaje seksualne rybaków znad Jeziora Wiktorii, zabijanie lesbijek w RPA i samobójczą pracę na giełdzie tytoniowej w Malawi? W "Świecie młodych" porozmawiamy z Adamem Leszczyńskim autorem zbioru reportaży o Afryce.
Fragment okładki książki Adama Leszczyńskiego Dziękujemy za palenie. Dlaczego Afryka nie może sobie poradzić z przemocą, głodem, wyzyskiem i AIDS?
Fragment okładki książki Adama Leszczyńskiego "Dziękujemy za palenie. Dlaczego Afryka nie może sobie poradzić z przemocą, głodem, wyzyskiem i AIDS?"Foto: materiały promocyjne

Książka "Dziękujemy za palenie. Dlaczego Afryka nie może sobie poradzić z przemocą, głodem, wyzyskiem i AIDS" jest próbą - reportera i historyka - odpowiedzi na pytanie o przyczyny afrykańskich nieszczęść, o których Europejczycy słyszą w telewizji i czytają w gazetach. Nie są one wynikiem dziwacznego zrządzenia losu, ani nieudolności Afrykanów. W ogromnej większości są wynikiem tego, że ludzie w Afryce zachowują się racjonalnie: tak, jak postrzegają swój interes. Wszyscy zachowują się w zgodzie ze swoim interesem - i wszystkim, paradoksalnie, jest przez to gorzej. Ta książka jest próbą pokazania mechanizmu tej pułapki. To także książka o tym, dlaczego zachodnie recepty na naprawienie Afryki odznaczają się często arogancją i poczuciem wyższości wobec Afrykanów - i dlaczego tak często nie działają.

Na rozmowę z Adamem Leszczyńskim zaprasza Katarzyna Nowak.

17 lutego (niedziela) godz. 21.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja - krajobraz po zamachu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 22:00
- Oblężenie w Tuluzie wywołało zmianę języka kampanii. Dominujące wcześniej kwestie ekonomiczne ustąpiły miejsca zapewnianiu bezpieczeństwa - mówi Jarosław Kuisz z tygodnika "Kultura Liberalna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"RPA jest wyjątkiem, którego nie zrozumiałem do końca"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 01:07
- RPA ma wieżowce, autostrady - bardziej imponujące niż u nas - i bogatych ludzi, czyli różne elementy "pierwszego świata" i ogromne przestrzenie "trzeciego świata", jakiego też w Polsce nie mamy. Tam to wszystko funkcjonuje obok siebie - mówi Adam Leszczyński, autor "Dziękujemy za palenie".
rozwiń zwiń