X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczna Scena Tradycji wokół dziecka

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 21:30
W Dwójce występują trzy znakomite wokalistki związane z polską sceną muzyki tradycyjnej i folku: Ania Broda, Agata Harz i Weronika Grozdew. Na koncert złożą się ludowe kołysanki i pieśni dziecięce zarówno z Polski – w tym niezwykle cenne kołysanki warmińskie – jak i kołysanki bułgarskie i greckie.
Ania Broda
Ania BrodaFoto: Michał Turowski/mat. promocyjne

ANIA BRODA

Cymbalistka, wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Współtwórca Kapeli Brodow, z którą nagrała 5 płyt .
Jej ostatnia, szósta autorska płyta: "A ja nie chcę spać", inspirowana wierszami polskich poetów, otrzymała główną nagrodę w konkursie "Świat Przyjazny Dziecku" organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka 2011.
Jest charyzmatyczną i wszechstronną artystką o niezwykłej barwie głosu. Odnajduje się w wielu muzycznych formach i stylach: muzyce tradycyjnej i sakralnej, poezji śpiewanej, czerpiącej ze źródeł muzyki wschodniej, po jazz i muzyczne eksperymenty. .
Bierze udział w projektach teatralnych m.in., z Teatrem Polski w Warszawie, Instytutem Teatralnym w Warszawie, Państwowym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatrem Lalek w Olsztynie. Tworzy również muzykę do spektakli, prowadzi warsztaty wokalne.
Współpracowała z Programem 2 Polskiego Radia i z Telewizją Polską. Wykonywała partie wokalne w widowisku "Pamiętam. Katyń 1940" L.U.C-a, na zamówienie Narodowego Centrum Kultury (2010). Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2012.
Koncerty Ani są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju - pełne magii instrumentów oraz czarodziejskiego białego głosu.

***
AGATA HARZ
Zaśpiewam kołysanki, których usypiające działanie potwierdzić mogą moje dzieci. Będą to tradycyjne, polskie kołysanki, a raczej wariacje na ich temat. Kilku z nich nauczyłam się bezpośrednio od śpiewaczek, pani Janiny Kowalczuk z Grabowicy, Janiny Chmiel z Wólki Ratajskiej i Władysławy Małek z Władysławowa podczas moich podróży po Roztoczu. Inne, podlaskie i kołysankę śpiewaną przez repatriantkę z Bośni, odczytałam z zapisów nutowych. Oprócz kołysanek będą też rozbudzanki ku uciesze dzieci śpiewane i gadane o myszkach, ptaszkach i innych stworzeniach. Podczas koncertu towarzyszyć mi będzie Katarzyna Szurman grając na harmonii, skrzypcach i okarynie.

 

Agata
Agata Harz i Władysława Małek z Władysławowa

WERONIKA GROZDEW

Kołysanki to twórczość bardzo wdzięczna. Wypróbowana na sobie i własnych dzieciach. Bardzo bliska, bardzo swoja. Przywołuje dzieciństwo, dom. Piękny dom, w którym od zawsze była muzyka. Mama na dobranoc śpiewała mi wszystko – od tradycyjnych usypianek po kołysanki partyzanckie. Z tatą słuchałam greckich piosenek tradycyjnych i popularnych. Bułgarskie świąteczne horo po środku wsi, w której mieszkała moja babcia, pozostawiło obrazek barwnego dzieciństwa. Dzieciństwa między kulturami i tradycjami. Mój koncert wypełni muzyka inspirowana kołysankami i pieśniami z Lesvos, Rodop i Mazowsza.

Weronika
Weronika Grozdew

2 czerwca, od godz. 16.00 , Studio Polskiego Radia  im. W. Szpilmana

Koncert na antenie Dwójki. Niestety, zapowiadana transmisja wideo nie odbędzie się, bardzo przepraszamy! Koncert zostanie jednak zarejestrowany, nagranie umieścimy wkrótce na naszej stronie.

Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polsko-ukraińskie spotkanie lirników i kobziarzy - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 12:15
Na "Muzycznej Scenie Tradycji" zabrzmiały pieśni dziadowskie, psalmy, kanty, dumy, które z towarzyszeniem i liry, i bandury śpiewali Andrij Liaszuk, Jarosław Kryśko, Jacek Hałas i Remigiusz Mazur Hanaj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Babooshki, Południce i Podlaszanki z pieśniami na wiosnę. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2013 13:47
W Dwójkowym cyklu "Muzyczna Scena Tradycji" odbył się wyjątkowy koncert "pieśni wiosennego przesilenia". Zapraszamy do obejrzenia!
rozwiń zwiń