REKLAMA

W Teatrze Powszechnym wyprzedają kostiumy

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 15:30
Wszystko w ramach Pikniku pod Teatrem, którym placówka otwiera nowy sezon. O jego atrakcjach i nadchodzących spektaklach opowiemy w "Poranku Dwójki".
Piknik pod Teatrem
Piknik pod TeatremFoto: mat. prasowe

Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdą się spotkania z aktorami, wyprzedaż kostiumów teatralnych, stoiska z rękodziełem, książkami i winylami, warsztaty dla dzieci czy wieczorna potańcówka.

Impreza rozpocznie się w piątek, 23 sierpnia już o godzinie 11.00 i potrwa do 22.00.
Przed rozpoczęciem nowego sezonu Teatr oferuje jeszcze w sierpniu możliwość zobaczenia dwóch spektakli: "MP4” - spektakl muzyczny w reżyserii Mariusza Benoit oraz "Klara”. O Pikniku w "Poranku  Dwójki" opowiedzą Karolina Kapralska oraz Dominika Szulc - koordynatorki projektu. Połączymy się również z dyrektorem Teatru Powszechnego - Robertem Glińskim, który zdradzi szczegóły dotyczące nowego sezonu. Przy okazji porozmawiamy z  naszym gościem o powstającym filmie "Kamienie na szaniec", którego jest reżyserem.
O godz. 7.50 Justyna Piernik zapowie koncert w ramach festiwalu "Pieśń naszych korzeni" w Jarosławiu. W kościele św. Mikołaja o godz. 20.00 rozpocznie się Noc Psalmów – Psałterz Dawidów Mikołaja Gomółki w wykonaniu Ensemble Brevis, Chorea Kozacka, Bractwa Lutni.
Nie zabraknie cyklu "Piosenka z rekomendacją". Tym razem utwory zaproponuje Państwu Zygmunt Krauze. Nasza nowa konkursowa płyta tygodnia natomiast to "Silent Ways" duńskiej wokalistki jazzowej Cecilie Norby. W zespole towarzyszącym m.in. Lars Danielsson na kontrabasie, Leszek Możdżer na instrumentach klawiszowych i Nguyên Lê na gitarze. Wydawnictwo firmy ACT.
Na audycję zaprasza Paweł Sawicki.
23 sierpnia (piątek), godz. 6.00-9.00

Paweł
Paweł Sawicki, fot. Maria Szul
Czytaj także

Muzyka z kraju błękitnych traw

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 12:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy na temat filmu "W kręgu miłości" Felixa Van Groeningena, którego fabuła zbudowana jest wokół fenomenu muzyki bluegrass.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Singera oczaruje Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 12:00
– Myślę, że nasz festiwal znalazł miejsce na mapie Warszawy. I to jest dla nas bardzo ważne – mówiła w "Poranku Dwójki” Gołda Tencer - dyrektor Fundacji Shalom organizatora festiwalu "Warszawa Singera”.
rozwiń zwiń