X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filmowe orbity Jerzego Wójcika

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 09:45
Na swoim koncie ma pamiętny pojedynek Wołodyjowskiego z Kmicicem w deszczu oraz klasyczne ujęcia Jerzego Zelnika w roli Ramzesa. W piątkowy wieczór zapraszamy na spotkanie z Jerzym Wójcikiem, słynnym operatorem, reżyserem filmowym i scenarzystą.
Jerzy Wójcik
Jerzy WójcikFoto: PAP/Leszek Szymański

Na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodzony został Platynowymi Lwami za całokształt twórczości. Wybitny, światowej sławy operator jest autorem zdjęć najważniejszych dzieł "polskiej szkoły filmowej": współpracował z Andrzejem Munkiem przy "Eroice" (1957), z Andrzejem Wajdą przy "Popiele i diamencie" (1958), z Kazimierzem Kutzem przy debiutanckim filmie reżysera "Krzyż walecznych" (1958) oraz przy "Nikt nie woła" (1960), z Jerzym Kawalerowiczem przy arcydziele "Matka Joanna od Aniołów" (1960). Nasz piątkowy gość współpracował też z Januszem Morgensternem ("Życie raz jeszcze", "Potem nastąpi cisza") oraz z Krzysztofem Zanussim ("Twarzą w twarz" - 1967).

To Jerzy Wójcik zarejestrował pojedynek Wołodyjowskiego z Kmicicem w deszczu, w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "Potop". Jego są także zdjęcia w nominowanej do Oscara ekranizacji powieści Bolesława Prusa "Faraon". Stanisław Różewicz wybrał tego twórcę na operatora wielu swoich filmów. Za zdjęcia do ostatniego zrealizowanego wspólnie filmu, "Anioł w szafie" z 1987 roku, operator zdobył nagrodę na festiwalu w Gdyni.

Jest profesorem zwyczajnym sztuki filmowej, wykładowcą akademickim, opiekunem wielu pokoleń filmowców. Jest również reżyserem i scenarzystą, twórcą spektakli telewizyjnych i autorem książki "Labirynt światła".

Na spotkanie z Jerzym Wójcikiem zaprasza Magdalena Juszczyk.

13 września (piątek), godz. 18.00

Zobacz więcej na temat: film polski Jerzy Wójcik
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Wencel: każdy z nas szedł do teatru ze swoimi marzeniami

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 19:34
– Mój profesor Waldemar Wilhelm, z łódzkiej Szkoły Filmowej, wtłoczył nam do głowy wartości, które dziś są bardzo niepopularne. Nauczył nas, że widz, który przyjdzie do teatru, ma z niego wynieść nadzieję – opowiadała w Dwójce Ewa Wencel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Bugajski: będzie groźnie, gdy zapomnimy o moralności

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 09:45
– Mam wrażenie, że dziś ludzie śmieją się ze stawiania rzeczy na ostrzu moralnym. Tymczasem mnie zawsze interesowała kwestia sumienia, walka dobra ze złem – mówił w Dwójce Ryszard Bugajski, reżyser takich głośnych filmów jak "Przesłuchanie" czy "Układ zamknięty".
rozwiń zwiń