Chcecie bajki? Oto bajka!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 19:00
W piątkowym "Poranku Dwójki" z Anną Seniuk porozmawiamy na temat premiery "Pchły Szachrajki" w Teatrze Narodowym. Spektakl reżyserowany przez aktorkę oglądać można od 6 grudnia.
Anna Seniuk
Anna SeniukFoto: Wojciech Kusiński/PR

"Chcecie bajki? Oto bajka: była sobie Pchła Szachrajka" - tak zaczyna się zwariowana opowieść Jana Brzechwy o Pchle, która zwykła robić psoty. Jej żarty bawią - już od ponad 50 lat - zarówno dzieci, jak i dorosłych. Muzyczna bajka w reżyserii Anny Seniuk to przygoda dla całej rodziny. Muzykę do spektaklu napisał Maciej Małecki. W roli tytułowej wystąpi Ewa Konstancja Bułhak. O 8:35 w "Poranku Dwójki" o premierze "Pchły Szachrajki" opowie Anna Seniuk.

O 7:45 poznamy laureatów Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nagroda przyznawana jest autorom rzetelnych, ciekawych, wyróżniających się pod względem warsztatowym materiałów dziennikarskich. PAP ustanowiła tę nagrodę, aby promować wartości bliskie i dziennikarstwu agencyjnemu, i patronowi wyróżnienia: obiektywizm, rzetelność oraz dociekliwość.

W konkursie "Płyta tygodnia" zestaw kolejnych pięciu płyt serii Polish Radio Jazz Archives z nagraniami takich artystów, jak Bernt Rosengren, Wanda Warska, Andrzej Kurylewicz, Wojciech Karolak i zespół New Orleans Stompers. Codziennie do wygrania dwa komplety płyt! W cyklu "Piosenka z rekomendacją" usłyszymy kolejny utwór polecony przez Krystynę Tkacz.
Na audycję zaprasza Paweł Sawicki.

6 grudnia (piątek), godz. 6.00-9.00

Czytaj także

"Średniowiecz(e)", czyli pochwała sztuki opowiadania

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 16:00
- Naszą inspiracją są wyobrażenia na temat średniowiecza. Fantastyczna kraina wędrówek, peregrynacji, błędnych rycerzy, ale też powieści, które nie znają kresu i czasu - mówiła w Dwójce Małgorzata Litwinowicz, współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania "Średniowiecz(e)".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kultura oralna – słowo związane z ciałem

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 13:30
- W komunikacji ustnej słowo nigdy nie jest samo, nie istnieje bez kontekstu, zawsze współpracuje z naszym ciałem, głosem i otoczeniem - mówił w Dwójce prof. Grzegorz Godlewski w rozmowie o tradycji oralnej i kulturze żywego słowa.
rozwiń zwiń