Ewa Pobłocka gra preludia i fugi Bacha

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2022 14:30
W środę (3 sierpnia) do zdobycia był album zawierający preludia i fugi Johanna Sebastiana Bacha w wykonaniu Ewy Pobłockiej. - Już jako dziecko grałam bardzo dużo Bacha. Podczas przesłuchań dla uczniów szkół podstawowych usłyszałam w wykonaniu jakiejś dziewczynki utwór, który mnie olśnił. Od tamtej chwili bachowskie preludia i fugi zawsze są ze mną - mówiła w Dwójce znakomita pianistka.
Okładka płyty z preludiami i fugami Bacha w wykonaniu Ewy Pobłockiej
Okładka płyty z preludiami i fugami Bacha w wykonaniu Ewy PobłockiejFoto: materiały promocyjne

W audycji "Podróżnik muzyczny" w dniach od 27 czerwca do 16 września 2022 roku nastąpi obszerna prezentacja utworu muzycznego, a prowadzący zada pytanie z nim związane. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesyłają odpowiedź na pytanie, z krótką osobistą refleksją dotyczącą prezentowanego utworu, do północy dnia, w którym zostało zadane pytanie, pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto za wysłanie wiadomości). Odpowiedź należy poprzedzić prefiksem "płyta." ("płyta.odpowiedź"). SMS powinien mieć do 160 znaków.

W dniach od 27 czerwca do 5 sierpnia 2022 roku w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) organizator przewiduje przyznanie nagród w postaci jednej płyty CD Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dla każdego zwycięzcy – wartość jednej płyty wynosi od 10 do 80 zł. Danego dnia jury wyłoni dwóch zwycięzców, których odpowiedzi oceni najwyżej. Oceniający wezmą pod uwagę oryginalność, pomysłowość i wartość artystyczną tekstu.


W środę (3.08) do wygrania był album:

Johann Sebastian Bach - Preludia i fugi z I tomu DWK gra Ewa Pobłocka


Oto płyty, które można wygrać w tym tygodniu:

Czwartek (4.08)

Franciszek Liszt - Salve Polonia z oratorium Święty Stanisław; Zygmunt Noskowski - Z życia narodu - obrazy fantazyjne na tle Preludium A-dur Fryderyka Chopina, wyk. Sinfonia Varsovia, dyr. Jacek Kaspszyk, Grzegorz Nowak

Piątek (5.08)

Fryderyk Chopin - Pieśni op. 74, wyk. Dorothee Mields - sopran, Nelson Goerner - fortepian historyczny

Regulamin konkursu

Sponsorem konkursu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. 

Logo sponsora Logo sponsora

Posłuchaj
38:41 2022_08_03 12_07_29_PR2_Plyta_na_lato.mp3 Johann Sebastian Bach - Preludia i fugi z I tomu DWK gra Ewa Pobłocka (Płyta na lato/Dwójka)

 

***

 Tytuł audycji: Płyta na lato

Prowadziła: Róża Światczyńska

Data emisji: 3.08.2022

Godzina emisji: 12.05