X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Błękitna rapsodia Grosvenora

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 09:05
Druga płyta dwudziestoletniego Grosvenora, który został nominowany do nagród Gramophone w kategorii Młody Artysta Roku 2012, a także jest laureatem w kategorii muzyki instrumentalnej i otrzymał nagrodę krytyków, to jego pierwsze nagranie koncertowe.
Rhapsody In Blue Benjamina Grosvenora
"Rhapsody In Blue" Benjamina Grosvenora Foto: fragment okładki płyty

Od poniedziałku do piątku w naszej letniej audycji muzycznej "Płyta na lato" prezentujemy fonograficzne bestsellery, znakomite nowości, nagrania, które warto poznać. Uwaga: codziennie do wygrania dwa egzemplarze przedstawianej płyty!

We wtorek posłuchamy albumu "Rhapsody In Blue" Benjamina Grosvenora (Decca)

Oprócz popularnej Gershwinowskiej Błękitnej rapsodii CD zawiera koncerty fortepianowe Camille'a Saint-Saensa i Maurice'a Ravela, a także kompozycje na fortepian solo wymienionych twórców. Grosvenor oferuje słuchaczom połączenie dowcipu, sprawności technicznej i idealnego wyczucia stylu wszystkich trzech wymienionych kompozytorów - jednym słowem wszystko, co zdawałoby się wykraczać poza doświadczenie artysty wynikające z tak młodego wieku.
"W dobie wirtuozów na zawołanie, jego gra jest wyjątkowa - poetycka, romantyczna, w pewnym sensie niezwykle staromodna... Interpretacja Gershwinowskiej Rapsodii jest bardzo europejska w stylu, bardziej emocjonalna niż po amerykańsku jazzowa" ("The Times").

Zapraszamy do udziału w audycji: do wygrania dwa egzemplarze przedstawianej płyty, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie!
Odpowiedzi prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres plytanalato@polskieradio.pl
Audycję prowadzi Agata Kwiecińska.
20 sierpnia (wtorek), godz. 15.30
A oto płyta, którą będzie można wygrać w środę:

/
Zobacz więcej na temat: George Gershwin Maurice Ravel
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chopin i jego Europa" – mistrzowie i debiutanci

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 09:00
- Oprócz XX-wiecznej polskiej muzyki w tym roku wyjątkowo dużo usłyszymy literatury wokółchopinowskiej - o rozpoczynającym się Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Chopin i jego Europa" mówił w Dwójce dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Stanisław Leszczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chopin bez fortepianu" w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 09:00
O głośnym spektaklu, który będzie można obejrzeć w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w ramach 9. Festiwalu "Chopin i jego Europa", w "Wybieram Dwójkę" opowiedział jego reżyser Michał Zadara.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rusza 9. Międzynarodowy Festiwal "Chopin i jego Europa”

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 09:39
To wyjątkowe święto polskiej muzyki klasycznej. Na scenach Filharmonii Narodowej i Studia Polskiego Radia wystąpią największe gwiazdy światowej muzyki poważnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjsko-niemieckie granie Lutosławskiego na Festiwalu "Chopin i jego Europa" – transmisja

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 19:43
W piątkowy wieczór wysłuchamy w Dwójce, prosto z Filharmonii Narodowej, koncertu, podczas którego Rosyjska Orkiestra Narodowa pod dyrekcją Michaiła Pletniowa wykona dzieła Witolda Lutosławskiego i Igora Strawińskiego.
rozwiń zwiń