X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przełamując konwencje. Teatr Eimuntasa Nekrošiusa

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 16:22
- Tam zamiast schematu, było pobudzanie wyobraźni. Żeby uwolnić się od tego wszystkiego, jak mamy myśleć, reagować, zachowywać się - współpracę z litewskim reżyserem wspominał Mateusz Rusin, aktor Teatru Narodowego. Eimuntas Nekrošius zmarł 20 listopada br.
Audio
  • Wspominamy Eimuntasa Nekrošiusa (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Eimuntas Nekrosius
Eimuntas NekrosiusFoto: Vyacheslav Prokofyev/PAP/ITAR-TASS

- Nigdy nie spotkałam reżysera, który by podobnie pracował. Zachęcał, by za każdym razem, gdy jest się na scenie, szukać niezwykłości dnia - opowiadała z kolei Wiktoria Gorodeckaja.

Rasa Rimickaite, attaché kulturalna Republiki Litewskiej w Polsce, przybliżała natomiast drogę twórczą Eimuntasa Nekrošiusa. Co ciekawe, pierwszy spektakl zobaczył dopiero w wieku 16-17 lat. A jedna z jego prac już w wileńskim konserwatorium - oparta na tekście Marguerite Duras "Hiroszima, moja miłość" - polegała na połączeniu sceny rozwodu i… piłowania drzewa. - Przyniósł długi konar, posadził po jednej stronie mężczyznę, po drugiej kobietę, dał im piłę i kazał piłować. Całość ilustrowana była muzyką Pink Floydów...

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Przygotowała: Monika Pilch 

Goście: Paweł Szymański (kompozytor), Mateusz Rusin i Wiktoria Gorodeckaja (aktorzy Teatru Narodowego), Rasa Rimickaite (attaché kulturalna Republiki Litewskiej w Polsce) i Krystyna Meissner (wieloletnia dyrektor Festiwalu Kontakt i Międzynarodowego Festiwalu Dialog)

Data emisji: 10.12.2018

Godzina emisji: 22.00 

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Sobociński - więcej niż operator filmowy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 17:50
- To w ogóle cecha słynnej na świecie polskiej szkoły operatorskiej, że operator jest nie tylko autorem zdjęć, ale także współautorem filmu; i to od samego początku, od prac przy scenopisie. Witold Sobociński widział właśnie siebie jako kogoś, kto jest partnerem dla reżysera - wspominał zmarłego filmowca krytyk Andrzej Bukowiecki.
rozwiń zwiń