X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młoda dusza. Wspomnienia o Rosławie Szaybo

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 14:53
- Satysfakcja twórcza, którą się w nim wyczuwało, przekładała się na ogromny optymizm, otwarcie motywowanie studentów do pracy - opowiadała dr Katarzyna Stanny, wieloletnia asystentka prof. Rosława Szaybo, wspominając znakomitego artystę.
Audio
  • Wspomnienia o Rosławie Szaybo (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Rosław Szaybo, 2013  r.
Rosław Szaybo, 2013 r.Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

- Nie miał żadnych kompleksów na temat własnej twórczości, jak bardzo wiele osiągnął w zasadzie na całym świecie, bo większość jego okładek płyt rozchodziło się w milionowych egzemplarzach – mówiła dr Katarzyna Stanny. Jak podkreślała, Rosław Szaybo był "bardzo młodą duszą".

- Powiem szczerze, że oprócz takich spraw związanych stricte z obszarem projektowania czy dydaktyki, dużo się od niego życia nauczyłam. I to, jak warto żyć – przyznała dr Katarzyna Stanny.

Rosław Szaybo, który zmarł 21 maja 2019 roku, zasłynął jako autor okładek serii płyt "Polish Jazz" wydawanej przez Polskie Nagrania i plakatów opartych na użyciu fotografii. W roku 1966 wyjechał do Londynu, gdzie po kilku latach został dyrektorem artystycznym wytwórni płytowej CBS. Wśród jego klientów były takie sławy jak Janis Joplin, Elton John, Simon&Garfunkel, Judas Priest i The Clash.

Zapraszamy do wysłuchania wspomnień o Rosławie Szaybo. W audycji usłyszą Państwo także archiwalne nagrania samego artysty.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadzi: Aleksandra Łapkiewicz

Goście: dr Katarzyna Stanny (prodziekan Wydziału Sztuki Mediów, wieloletnia asystentka prof. Rosława Szaybo), Michał Warda (hisotryk sztuki, Muzeum Plakatu w Wilanowie) oraz Mateusz Machalski (grafik)

Data emisji: 13.06.2019

Godzina emisji: 22.00

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosław Szaybo o artystycznej kontestacji w czasach komunizmu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 14:00
_ Do dziś śni mi się gicz cielęca - mówi wybitny grafik, a chodzi o przysmak, którą jadł w warszawskim SARP-ie w latach 60. Jak wspominał, to były ponure, ale zarazem interesujące intelektualnie i towarzysko czasy.
rozwiń zwiń