X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Droga człowieka na Księżyc

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 13:31
Gośćmi audycji, w 50. rocznicę lądowania na Srebrnym Globie, byli Ewelina Zambrzycka i Grzegorz Brona, autorzy książki "Człowiek. Istota kosmiczna".
Audio
  • Człowiek - istota kosmiczna (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prom./Shutterstock

20 lipca 1969 roku pierwszy człowiek stanął na Księżycu. Mimo zimnej wojny i trwającego kosmicznego wyścigu między Stanami Zjednoczonymi i Związkiem Radzieckim Polskie Radio relacjonowało przebieg misji Apollo 11.

Z autorami książki "Człowiek istota kosmiczna" oraz radiowymi archiwaliami wróciliśmy w audycji do lat powojennych, aby przypomnieć początki podboju kosmosu i drogę człowieka na Księżyc. Posłuchaj nagrania.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadziła: Aleksandra Łapkiewicz

Goście: Ewelina Zambrzycka (współautorka książki "Człowiek. Istota kosmiczna") i Grzegorz Brona (astrofizyk, były szefem Polskiej Agencji Kosmicznej, współautor książki "Człowiek. Istota kosmiczna")

Data emisji: 20.07.2019

Godzina emisji: 20.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Afronauci". Jak Zambijczycy lecieli na Księżyc

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 11:00
- Wydawało mi się, że napisanie tego reportażu będzie bardzo proste. Wychodziłem z założenia, że jest to historia w Zambii bardzo dobrze znana - mówił w Dwójce Bartek Sabela, autor książki "Afronauci. Z Zambii na Księżyc".
rozwiń zwiń