X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Migotliwa dama Olga Boznańska

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 17:32
Bohaterką audycji była znakomita polska malarka, zaś punktem wyjścia opowieści o jej życiu i dokonaniach – książka Angeliki Kuźniak "Boznańska. Non finito".
Audio
  • O życiu i dokonaniach Olgi Boznańskiej (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prom.

Do tej pory życiem i twórczością Olgi Boznańskiej zajmowały się głównie historyczki sztuki. Biografka Angelika Kuźniak na nowo pochyliła się nad archiwum artystki, prześledziła jej korespondencję oraz dziesiątki świadectw pozostawionych przez odwiedzających ją przyjaciół i znajomych. Kuźniak zabiera nas m.in. do pracowni na paryski Boulevard Montparnasse 49, gdzie ekscentryczna dama Boznańska przez kilkadziesiąt lat prowadziła swego rodzaju salon.

Jako artystka osiągnęła ogromny sukces. Co za nim stało? Wraz z historyczkami sztuki: Agnieszką Morawińską i Renatą Higersberger oraz Angeliką Kuźniak, autorką biografii "Boznańska. Non finito" przyjrzeliśmy się obrazom, rzeczom, przywołaliśmy wspomnienia i analizy, żeby z plamek spróbować złożyć szkic do jej portretu.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku 

Prowadzą: Aleksandra Łapkiewicz-Kalinowska

Goście: Agnieszka Morawińska i Renata Higersberger (historyczki sztuki) oraz Angelika Kuźniak (autorka biografii "Boznańska. Non finito")

Data emisji: 12.12.2019

Godzina emisji: 21.30

jp/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Angelika Kuźniak: Boznańska chciała, by jej obrazy ją przeżyły

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 10:10
- To nie jest tak, że to była starsza pani w zupełnie niemodnej gipiurowej sukni z trenem, która się snuła po paryskim bruku i zabierała ze sobą kurz, ale w niej dział się cały świat - mówiła w Dwójce autorka biografii słynnej polskiej malarki "Boznańska. Non finito", która 30 października będzie miała swoją premierę.
rozwiń zwiń