X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bóg - wolność - przypadek

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 09:00
Bóg - jak wierzą chrześcijanie - troskliwą opieką otacza nie tylko świat jako całość, ale nawet każdy, choćby najmniejszy jego fragment. Leibniz mówił nawet, że - wbrew temu, co mogłoby się nam wydawać - żyjemy w najlepszym z możliwych światów.
Audio
Bóg - wolność - przypadek
Foto: sxc.hu

Ks. Jean Meslier zaś w swoim przejmującym wyznaniu niewiary zauważał z przekąsem, że jeśli ten świat ma być najlepszym światem, jaki Bóg mógł stworzyć, to bynajmniej nie świadczy to Bogu najlepiej...

Obok zła i cierpienia obecnego w świecie także wyniki współczesnej nauki zdają się zadawać kłam myśli o Bogu, który każde swoje stworzenie z miłością i pewnie prowadzi do właściwego mu celu.

Temu właśnie niełatwemu zagadnieniu prof. Dariusz Łukasiewicz poświęcił swoją pracę "Opatrzność Boża. Wolność. Przypadek". Książka ukazała się w serii <Wykłady otwarte z teologii naturalnej im. Józefa Marii Bocheńskiego>, a w audycji mówi o niej ks. dr hab. Jacek Grzybowski - historyk filozofii.

Prowadzenie: Jan Pniewski

Zobacz więcej na temat: aktualności katolickie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak