Radiowe opowieści Julii Hartwig

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 14:43
Znakomita poetka wielokrotnie gościła w Dwójce. Co mówiła o literaturze, o podróżach, o sobie? Zapraszamy na audycję wspomnieniową o zmarłej 14 lipca br. Julii Hartwig.
Julia Hartwig
Julia HartwigFoto: fot. PR/W. Dorosz

Julia Hartwig1200.jpg
Julia Hartwig nie żyje. "Była prawdziwą damą"

Obchodzisz urodziny/ urodziny sierpniowe pod spadającymi gwiazdami/To "Łzy świętego Wawrzyńca"/łzy oczyszczone z cierpienia - pisała w jednym z wierszy z tomu "Bez pożegnania" Julia Hartwig. W poniedziałek 14 sierpnia obchodziłaby 96. urodziny. Odeszła 14 lipca - jak napisała jej córka Daniela - "we śnie i z uśmiechem na twarzy. Odeszła spokojnie i godnie, tak jak żyła".

Przez wiele lat Julia Hartwig obdarowywała słuchaczy Dwójki opowieściami: o swoim życiu, podróżach, ludziach, których spotkała, ulubionych pisarzach, kompozytorach, malarzach, dzieliła się refleksjami na temat sensu i tajemnic poezji. W audycji przypomnimy fragmenty rozmów z poetką, a także jej odpowiedzi na tzw. "Kwestionariusz Prousta". Usłyszymy również wiersze czytane przez Julię Hartwig.

***

Na "Strefę literatury" w niedzielę (13.08) w godz. 18.00-19.00 zaprasza Dorota Gacek.

jp/mc

Zobacz więcej na temat: Julia Hartwig wspomnienie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Owoce życia Julii Hartwig

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 11:00
- Jej warsztat twórczy nieustanie się rozwija, cały czas jest w fazie postępu - mówił w Dwójce poeta i krytyk literacki Janusz Drzewucki. Rozmawialiśmy o późnej twórczości Julii Hartwig i jej najnowszym tomie poetyckim "Zapisane".
rozwiń zwiń