X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strefa literatury 18 sierpnia godz. 18:00

Strefa literatury 18 sierpnia godz. 18:00
O Audycji
Tytuł Strefa literatury - Miłosz nieznany 2019/08/18 18:00
Prowadzący Gacek Dorota
Opis

Żegnając Czesława Miłosza podczas uroczystości pogrzebowych w Krypcie Zasłużonych Klasztoru Ojców Paulinów na Skałce Wisława Szymborska powiedziała: "Żegnamy się dzisiaj z poetą, ale nie żegnamy się z jego poezją. Ona nas wszystkich tutaj obecnych i wszystkich nieobecnych przeżyje na pewno". W środę przypadała 15. rocznica śmierci Laureata Literackiej Nagrody Nobla z roku 1980. W Biblioece Narodowej znalazło sie archiwum poty zawierajace m. in. jego notatniki, rękopisy, listy, fotografie, przedmioty osobiste, O tym, jakiego Miłosza poznajemy dzięki tym dokumentom opowiada opracowujący to archiwum literaturoznawca, krytyk Michał Szymański. Z kolei wpsółpracę poety z "Kwartalnikiem Artystycznym" i rozmowy z nim wspomina redaktor naczelny pisma Krzysztof Myszkowski. Anna Romaniuk natomiast opowiada jak Miłosz zapisał się w pamięci rodziny, przyjaciół, znajomych. Te wspomnienie zebrała w tomie zatytułowanym "Obecność". Nieznane dotąd, odczytane z archiwum i już opublikowane wiersze Czesława Miłosza czyta Andrzej Ferenc. WYKORZYSTANE UTWORY - wszystkie utwory Czesława Miłosza 1. "O aniołach" 1 min. czyta autor 2. List do K. Myszkowskiego 3 min. czyta A. Ferenc 3. "W Szetejniach" fragment 2 min czyta A. Ferenc 4. "Wezwałaś mnie" 1.30. czyta A. Ferenc 5. "Blisko istnienia" 30 sek. czyta A. Ferenc 6. "Nie opuszczaj mnie" 2 min. czyta A. Ferenc

Goście Krzysztof Myszkowski , Michał Szymański, Anna Romaniuk
Playlista
Tagi
Playlista