X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Krzysztof Gajda: najlepsze są piosenki o niespełnionej miłości

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 10:55
- Jak pomyślimy sobie o piosenkach, które są najciekawsze, najważniejszej, najbardziej wartościowe literacko, to najczęściej jednak chodzi o miłość nie do końca szczęśliwą. To jest pewnie tak, jak w ogóle z literaturą, że jakiś defekt, jakieś niespełnienie jest dla artystów bardziej interesujące niż wtedy, gdy wszystko idzie gładko - mówił w Dwójce literaturoznawca i badacz piosenki literackiej.
Audio
  • Zaśpiewaj mi o miłości (Strefa literatury/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Martynova Marina/Shutterstock

Z okazji walentynek (14.02) z prof. Krzysztofem Gajdą z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu rozmawialiśmy w "Stefie literatury" o najlepszych piosenkach o miłości. O tym, jak mielizny kiczu i banału udaje się omijać zarówno klasykom poezji śpiewanej - Osieckiej czy Kaczmarskiemu, jak i współczesnym wokalistom i tekściarzom, jak Krzysztof "Grabaż" Grabowski czy Paweł Sołtys, znany na listach przebojów jako Pablopavo. 

Za punkt wyjścia posłużył nam utwór, który zwyciężył w plebiscycie "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia" - "Małgośka" Maryli Rodowicz z tekstem Agnieszki Osieckiej.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadziła: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Gość: prof. Krzysztof Gajda (literaturoznawca, dyrektor artystyczny Festiwalu Słowa w Piosence "Frazy", badacz piosenki literackiej, edytor tekstów Grabaża)

Data emisji: 14.02.2020

Godzina emisji: 21.30

pg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Intymny pamiętnik Michała Römera

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 16:30
- To jest prawdziwa historia, którą opisał Michał Römer – osoba bardzo znacząca dla środowiska litewskiego. W 1911 roku spotkał Annę Wolberg, która pracowała w domu publicznym. I tak zaczęła się ich wspólna historia - opowiadała Agnieszka Knyt, redaktorka książki "Miłość z lupanaru".
rozwiń zwiń