Co czeka europejską radiofonię?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 13:30
W audycji rozmawialiśmy o przyszłości cyfryzacji radia w Europie, która była tematem Europejskiego Forum Radiowego.
Audio
  • Co czeka europejską radiofonię? (Magazyn Europejski/Dwójka)
Co czeka europejską radiofonię?
Foto: Pixabay/MCRTLife/dom. publiczna

Na konferencję zorganizowaną 6 października w Krakowie przez Polskie Radio zaproszono przede wszystkim przedstawicieli rozgłośni publicznych i dziennikarzy. Jednym z gości międzynarodowego spotkania był Erlends Calabuig, dyrektor sieci radiowej Euranet Plus.

Pozostałe tematy audycji:

- Kleczków to jedno z wrocławskich osiedli, które na początku października odwiedziła artystka sztuk wizualnych Kamila Szczęsna. Wzięła w ten sposób udział w akcji "Miejskie mutacje", której celem jest aktywizacja lokalnej społeczności. Szczęsna obecnie mieszka i tworzy w Galveston w Stanach Zjednoczonych. Jej prace były prezentowane na ponad 80 wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce i za granicą. Projekt został zorganizowany w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jak przebiegał? O tym opowiada sama artystka.

- Konsekwencje Brexitu to najważniejszy w tym tygodniu temat w prasie europejskiej. Niemieckie i brytyjskie gazety przeglądali Wojciech Szymański i Adam Dąbrowski.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski 

Prowadzi:  Justyna Piernik

Data emisji: 8.10.2016

Godzina emisji: 15.00

mz/mc/bch

Zobacz więcej na temat: DAB+ radio Unia Europejska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"DAB+ jest przyszłością radiofonii"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 19:00
- Myślę, że w 2030 r będziemy mówili już tylko o tym, kiedy kończymy z fm i kiedy radio cyfrowe będzie miało pełny zasięg - mówił w Dwójce Willi Steul szef Deutschlandradio.
rozwiń zwiń