Usta pełne pierza, czyli drób i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 09:50
Rozmowa o ptactwie jadalnym w polszczyźnie - jego nazwach, symbolice, frazeologii, a także o obecności tych zwierząt w literaturze.
Jeden z podstawowych problemów świata zawiera się w pytaniu: co było pierwsze - jajko czy kura?
Jeden z podstawowych problemów świata zawiera się w pytaniu: co było pierwsze - jajko czy kura?Foto: Rick&Brenda Beerhorst/flickr/cc

O kurach, kaczkach, gęsiach i wielu innych smacznych ptakach porozmawiamy z językoznawcami prof. Radosławem Pawelcem oraz Agatą Hącią.

Do telefonicznego udziału w audycji zapraszamy również naszych słuchaczy – czekamy na pytania i wątpliwości dotyczące tak bieżącego tematu, jak i spraw ogólnie związanych z kulturą języka (tel. 22 645 22 22).

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy we wtorek (28.04) w godz. 18.00-19.00. Program poprowadzi Małgorzata Tułowiecka.

mc/jp

Czytaj także

Kiedy buty wołają jeść? Obuwie w polszczyźnie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 21:00
Można szyć komuś buty lub wejść z butami w czyjeś życie. Niektórym słoma wystaje z butów, inni zaś są głupi jak but z lewej nogi. Ale to już inna para kaloszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy twój kogut pieje po polsku? Przekłady z języka zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 07:00
W Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem. A jak robią na co dzień? O tym w audycji "Nasz język współczesny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słitaśny łyskacz. Rzecz o hybrydach w języku

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 19:00
Są krótsze, wygodniejsze i brzmią międzynarodowo. Wszystko to sprawia, że hybrydy językowe są przez Polaków chętnie tworzone i wykorzystywane. Jak to zjawisko jest oceniane z punktu widzenia językoznawców?
rozwiń zwiń