X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jeff Bezos - internetowy sklepikarz

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 23:00
W "Pop-południu" dziennikarz Piotr Stasiak opowiadał o tym, co w naszym odbieraniu kultury zmienił portal Amazon, jeden z pionierów w internetowej sprzedaży, oraz jego twórca, o którym ukazała się właśnie książka "Jeff Bezos i era Amazona".
Audio
  • Piotr Stasiak o działalności portalu Amazon (Pop-południe/Dwójka)
  • Monika Małkowska o stylu Edwarda Hoppera w związku z filmem "Shirley (Pop-południe/Dwójka)
  • Bartek Chaciński o znaczeniu słowa hasztag (Pop-południe/Dwójka)
Jeff Bezos, twórca Amazona
Jeff Bezos, twórca AmazonaFoto: etech/Flickr/CC

Książka, stanowiąca kronikę dziejów firmy - od trudnych początków po światową ekspansję, powstała za zgodą i przy współpracy Jeffa Bezosa. Autor Brad Stone pokazuje Bezosa jako wizjonera i dziwaka, którego osobowość i energia determinują wszystko, co dzieje się w firmie, i niestrudzenie wiodą go do osiągnięcia życiowego celu: stworzenia internetowego sklepu uniwersalnego, który będzie działał we wszystkich miejscach świata oferujących dostęp do sieci komputerowej, i w którym można będzie kupić każdy istniejący towar. Jedno jest pewne, Amazon - największy sklep na świecie - już zmienił sposób - w jaki robimy zakupy przez internet i w jaki czytamy. (Wydawnictwo Albatros)

Ponadto w "Pop-południu" krytyk sztuki Monika Małkowska opowiedziała o stylu Edwarda Hoppera w związku z filmem "Shirley - wizje rzeczywistości". Natomiast w "Słowniku popkultury" zatrzymaliśmy się przy haśle "hashtag".

Audycję przygotowała Marta Strzelecka.

mc/jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Internet czy plakat? Jak promować współczesne kino

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 17:29
"Pacific Rim" to nowy film Guillermo del Toro, który od piątku 12 lipca wchodzi do kin. Film stał się pretekstem do rozmowy na temat tego jak współcześnie reklamowane są filmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Widzenie Hopperem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 15:30
- Jego obrazy bardzo łatwo się zapamiętuje. Często przywołuje się je w sytuacjach nieartystycznych, na stacjach benzynowych czy hotelach - mówił w Dwójce dr Filip Lipiński, autor książki "Hopper wirtualny", wydanej w serii Monografie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziesięć lat Facebooka!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 19:59
Jak zmienił życie internautów najpopularniejszy portal społecznościowy i jaka jest jego przyszłość? O tym w "Pop-południu" opowie Piotr Stasiak z "Newsweeka".
rozwiń zwiń