X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kornel Makuszyński dla dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 19:00
Wbrew powierzchownemu sądowi był autorem nie tylko "Awantury o Basię", "Przygód Koziołka Matołka" i " Szatana z siódmej klasy", lecz także znakomitym felietonistą i krytykiem teatralnym. Kornelowi Makuszyńskiemu poświęcimy kolejną audycję z cyklu "O literaturze nie do końca poważnie".
Karykatura Makuszyńskiego autorstwa Kazimierza Sichulskiego (1910)
Karykatura Makuszyńskiego autorstwa Kazimierza Sichulskiego (1910)Foto: Wikipedia/domena publiczna

Jego humoreski z tomu "Rzeczy wesołe" wywołują uśmiech poprzez ironiczne potraktowanie w wielu opowiadaniach postępowania jego bohaterów. Ba, w głośnym czytaniu niektóre z nich wręcz bawią. Nie dziwi zatem fakt, że aktorzy chętnie interpretowali te miniaturki przed mikrofonem - i Kazimierz Rudzki w "Kwadransie dla poważnych" i Irena Kwiatkowska w programach "Dziewiątki".

Tak było jeszcze w latach siedemdziesiątych. Niestety dziś o Kornelu Makuszyńskim się nie pamięta. Warto zatem przypomnieć tego piewcę Zakopanego, zagorzałego kibica i sympatyka sekcji narciarskiej "Wisły", wytrawnego brydżystę i niezrównanego stylistę. Zwłaszcza, że 31 lipca przypada 60. rocznica jego śmierci.

Na audycję Iwony Malinowskiej z udziałem krytyka literackiego i edytora Jana Gondowicza oraz prof. Grzegorza Leszczyńskiego, znawcy literatury dziecięco-młodzieżowej zapraszamy w sobotę (20 lipca) o godzinie 19.00.

Zobacz więcej na temat: Kornel Makuszyński literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak