X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Fragment większej całości". Co przyniosła nam wolność?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 12:43
W audycji wysłuchaliśmy słuchowisko Wojciecha Tomczyka, o współczesnej Polsce z perspektywy pewnej prowincjonalnej uczelni.
Podczas nagrania słuchowiska Fragment większej całości. Od lewej: Witold Wieliński, Marian Opania, Anna Seniuk i Marcin Troński.
Podczas nagrania słuchowiska "Fragment większej całości". Od lewej: Witold Wieliński, Marian Opania, Anna Seniuk i Marcin Troński.Foto: fot. Wojciech Kusiński

"Fragment większej całości" to tekst napisany na zadany temat: "Co nam, jako społeczeństwu, przyniosło 20 lat wolności – jakie zmiany?" Jest to scenariusz Wojciecha Tomczyka – dramaturga, scenarzysty, autora obsypanej wieloma nagrodami sztuki "Norymberga" (sztuka ta w wersji radiowej prezentowana była również na naszej antenie).

Akcja słuchowiska toczy się w jednej z prowincjonalnych wyższych uczelni – Akademii Humanistycznej. Znaleźli tam azyl różni profesorowie. Dobrzy czy źli? – trudno jednoznacznie odpowiedzieć; na tyle długo żyją w polskiej rzeczywistości, że mają i jasne, i ciemne plamy w życiorysie. Uczelnia żyje swoim spokojnym rytmem i dopiero wiadomość o tym, że z Ministerstwa ma przyjechać Komisja Akredytacyjna, stawia wszystkich na baczność. W obawie, czy Komisja nie odbierze im statutu wyższej uczelni, rektor i jego pracownicy rozpoczynają rachunek sumienia i szykują linię obrony, szukając sprzymierzeńców. To okazuje się jednak dość trudne…

Wojciech Tomczyk "Fragment większej całości"

reżyseria: Janusz Zaorski

realizacja: Andrzej Brzoska

opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Występują: Marian Opania, Anna Seniuk, Marcin Troński, Witold Wieliński i Paweł Krucz

***

Tytuł audycji: Słuchowisko na lato 

Przygotowała: Małgorzata Szymankiewicz

Data emisji: 24.08.2019

Godzina emisji: 18.00

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pisanie dla radia nie ma ograniczeń". Festiwal Dwa Teatry 2018

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 13:34
- Można wejść do głowy człowieka. Można umieścić akcję w Buenos Aires w 1919 i zrobić to realistycznie. Wspaniałe możliwości daje radio - podkreślał Wojciech Tomczyk w audycji poświęconej dramaturgii radiowej i telewizyjnej.
rozwiń zwiń