X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbiorowy portret okupowanej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 12:30
W audycji wysłuchaliśmy dokumentalnego sluchowiska Katarzyny Michałkiewicz pt. "Płonące miasto".
Prudential, pierwszy warszawski wieżowiec, zniszczony w czasie Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Zdjęcie wykonane w 1945 roku
Prudential, pierwszy warszawski wieżowiec, zniszczony w czasie Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Zdjęcie wykonane w 1945 rokuFoto: Zbyszko Siemaszko/Wikimedia Commons

Jest to zbiorowy portret okupowanej Warszawy powstały na podstawie fragmentów relacji 21 osób, które w czasie okupacji niemieckiej znajdowały się w stolicy. Autorka scenariusza wykorzystała relacje zgromadzone przez Archiwum Historii Mówionej, a wydane w tomie "Warszawa okupowana. Relacje mieszkańców" (Magda Szymańska-Szwonder, Jarosław Pałka, Dom Spotkań z Historią i Ośrodek Karta, Warszawa 2012).

Relacje: Czesława Adamusika, Stanisławy Bogusz, Aurelii Borsut, Stanisława Baranowskiego, Jacka Domaradzkiego, Aleksandry Fijałkowskiej, Haliny Cieszkowskiej, Izabeli Horodeckiej, Janusza Jarzęckiego, Izaaka Kornbluma, Andrzeja de Latoura, Marii Nowickiej, Ireny Rowińskiej, Zofii Ruseckiej, Zdzisława Stawickiego, Wiesławy Wnętrzewskiej, Anny Wyganowskiej-Erickson, Leszka Zabłockiego, Ewy Żero.

Autorka scenariusza i reżyserka: Katarzyna Michałkiewicz

Realizator: Paweł Szaliński

Autor muzyki: Dawid Rudnicki

Obsada:

Grażyna Barszczewska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Elżbieta Kępińska, Krystyna Kołodziejczyk, Maja Komorowska, Zofia Kucówna, Jolanta Lothe, Stanisław Brudny, Arkadiusz Bazak, Paweł Nowisz, Marian Opania, Franciszek Pieczka, Henryk Rajfer, Henryk Talar, Janusz Walczak

***

Tytuł audycji: Słuchowisko na lato 

Data emisji: 7.09.2019

Godzina emisji: 18.00

pg

 
Zobacz więcej na temat: słuchowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak