X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyka z czasów I wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 17:28
Katarzyna Kraszewska i Karolina Schönbeck przedstawiają wspaniałe dzieła napisane na fortepian i wiolonczelę, które skomponowane zostały w czasie wojennej zawieruchy w latach 1814-1918.
Fragment plakatu zapraszającego na koncert Preludium Wolności
Fragment plakatu zapraszającego na koncert "Preludium Wolności"Foto: materiały prasowe

2 lipca, w środę o godz. 17.00 w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbędzie się koncert Katarzyny Kraszewskiej – fortepian i Karoliny Schönbeck – wiolonczela pt. Preludium Wolności.
W repertuarze znalazły się następujące utwory:
1.    Frank Bridge – Morning song (1918)
2.    Sir Arnold Bax – fork – Tale (1918)
3.    Heitor Villa – Lobos – Song of Black Swan (1918)
4.    Jean Sibelius – 4 utwory na wiolonczele I fortepain op 78 (1917)
5.    Claude Debussy – Sonata d-moll (1915)
6.    Gabriel Faure – Sonata nr 1 d-moll (1917)
Karolina Schönbeck - wiolonczelistka urodzona w Żorach. W wieku 10 lat rozpoczęła edukację muzyczną w swoim rodzinnym mieście, natomiast dyplom ukończenia średniej szkoły muzycznej otrzymała w PSM w Rybniku. W roku 2010 została absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Tam swoje umiejętności doskonaliła w klasie prof. Andrzeja Orkisza i wykł. Rafała Kwiatkowskiego, jak również uczestnicząc w wielu kursach i lekcjach mistrzowskich u takich słynnych wiolonczelistów jak: Kazimierz Michalik, Tomasz Strahl, Victoria Yaglink, William Molin, Elizabeth Morrow, Marcin Zdunik. Koncertowała jako solistka pod batutą m.in. Jacka Mirosława Błąszczyka i Massimiliano Caldi. Tuż po ukończeniu studiów w Warszawie, podjęła pracę jako pedagog w PSM I i II stopnia w Rybniku. W 2012 roku przeprowadziła się do Szwecji, gdzie rok później zainicjowała własną działalność pod nazwą Karocell Productions. Dziś spełnia swe marzenia koncertując i aranżując innowacyjne wydarzenia muzyczne, a jej celem jest promowanie młodych i zdolnych instrumentalistów.
Katarzyna Kraszewska - urodziła się w Warszawie. Jej profesorami kolejno byli prof. Bogna Wróblewska, prof. Elżbieta Karaś– Krasztel, Marek Drewnowski.Jako laureatka Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina – Szafarnia, gdzie uzyskała nagrodę niderlandzkiego Towarzystwa Muzycznego, została zaproszona na szereg koncertów do Holandii i Niemiec, koncertując  w Hadze, Bonn i Kolonii. W Filharmonii Białostockiej nagrała płytę monograficzna z utworami Fryderyka Chopina. Od 2006 pracuję także pod kierunkiem prof. Adama Wibrowskiego ( Konserwatorium w Paryżu). Występuje na licznych scenach w kraju i za granicą, uczestnicząc w międzynarodowych festiwalach i szkołach mistrzowskich. Rokrocznie występuję na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym "Floralia Muzyczne” w Ogrodzie botanicznym PAN; pod Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich. Występowała na Międzynarodowym Festiwalu Lisztowskim w Sopron (Węgry). Ostatnio koncertowała we Francji, min. w Bibliotece Polskiej w Paryżu. Swoje umiejętności doskonaliła u prof. Haliny Czerny- Stefańskiej, Andrzeja Jasińskiego, Janusza Olejniczaka, Dinny Joffe i Dang Thai Son.  
pp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Me Myself and I - przed koncertem w Studiu Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 19:05
W "Pop-południu" porozmawiamy z Magdą Pasierską, Michałem Majeranem i Karolem Giżewskim - członkami grupy Me Myself And I, która w piątek 27 czerwca wystąpi w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Argerich i Abbado grają Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 15:50
Do wygrania płyta, na której Martha Argerich i Claudio Abbado podczas Festiwalu w Lucernie w 2013 roku wykonali - wraz z Orkiestrą Mozarta - dwa koncerty fortepianowe Wolfganga Amadeusza Mozarta (KV 466, 503).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys ominął twórczość ludową

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 16:40
Malarstwo, tkactwo, filmy, warsztaty dla dzieci i dobra muzyka. - Każdy może znaleźć coś dla siebie - dziennikarka Radiowej Dwójki Anna Szewczuk zapraszała w audycji "Źródła" na Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.
rozwiń zwiń