X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zborowski: Hanuszkiewicz nauczył mnie mówić

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 10:00
- O Hanuszkiewiczu ile ludzi, tyle zdań. Mi się z nim dobrze pracowało, aczkolwiek miał pewną wadę... - mówił o jednym ze swoich mistrzów Wiktor Zborowski.
Audio
  • Wiktor Zborowski o swojej drodze teatralnej. Rozmawiał Jacek Wakar (Dwójka)
Jedną z pasji Wiktora Zborowskiego (na zdjęciu) jest zbieranie śmieci po lasach, o czym opowiedział w Dwójkowej rozmowie z Jackiem Wakarem.
Jedną z pasji Wiktora Zborowskiego (na zdjęciu) jest zbieranie śmieci po lasach, o czym opowiedział w Dwójkowej rozmowie z Jackiem Wakarem.Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Gość Dwójki podkreślał, że to właśnie Hanuszkiewiczowi zawdzięcza umiejętność scenicznego posługiwania się głosem. - Na ogromnej scenie Teatru Narodowego musiałem nauczyć się mówić tak, żeby było mnie słychać w ostatnim rzędzie na drugim balkonie, ale też nie ogłuszyć tych, którzy siedzą w pierwszych rzędach na parterze. Zajęło mi to 3-4 lata - opowiadał.

Wiktor Zborowski dodawał, że Adam Hanuszkiewicz był znakomitym pedagogiem, choć jako reżyser bywał zbyt niecierpliwy, zwłaszcza w stosunku do młodych aktorów. Co ciekawe, do nieformalnych "obowiązków" teatralnej młodzieży należało pojawianie się w gromadzącej ludzi teatru restauracji SPATiF.

***

Rozmawiał: Jacek Wakar

Gość: Wiktor Zborowski

Data emisji: 5.04.2015

Godzina emisji: 18.00-19.00

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Benefis Wiktora Zborowskiego. "Cały czas muszę coś robić" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 13:42
- Mnie ciągle nosi, po prostu muszę szukać nowych, nie tyle wyzwań, co zabaw. A taką zabawą, jednocześnie będącą wyzwaniem, jest golf, który mnie wciągnął już dawno temu - wyznał gość honorowy benefisu w Trójce, aktor Wiktor Zborowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Splendory 2014. Wśród laureatów niedoszły koszykarz

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 13:00
Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Wiktor Zborowski otrzymali tegoroczne nagrody Wielkiego Splendora. Laureaci opowiadali w Dwójce o aktorstwie, twórczości i miłości do radia.
rozwiń zwiń