X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kabaretowe numery i klimaty: "Dziewiątka"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2010 16:00
Audycja Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki, poświęcona tym razem cyklicznej radiowej audycji satyryczno-rozrywkowej "Tu dziewiątka". Gościem jest znany prozaik i dramaturg - Henryk Bardijewski, który swoje radiowe początki związał z Redakcją Humoru i Satyry a bliżej właśnie z audycją "Tu dziewiątka".
Audio

8 maja 2010, godz. 12:00

Audycja ta powstała w końcu lat pięćdziesiątych i trwała do połowy siedemdziesiątych. W roku jubileuszu 85-lecia Polskiego Radia warto przypomnieć mini-słuchowiska, skecze i piosenki, które tworzyli Zenon Wiktorczyk, Ludwik Górski, Ziemowit Kuniński, Jerzy Medyński, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Henryk Bardijewski, Andrzej Nowicki i Joanna Wilińska  - czyli tytułowa Dziewiątka. Stale z zespołem współpracowali także Janusz Osęka, Andrzej Rumian i Jadwiga Rutkowska. Później dołączył  Jerzy Bekker.

Teksty autorów "Dziewiątki" interpretowali znakomici aktorzy: Irena Kwiatkowska, Alina Janowska, Hanka Bielicka, Joanna Jedlewska, Joanna Sobieska, Tadeusz Fijewski, Edward Dziewoński, Mieczysław Czechowicz, Edmund Fidler, Jan Kociniak, Jerzy Bielenia, Saturnin Żórawski, Marian Kociniak, Gustaw Lutkiewicz. Wybrane żarty i piosenki usłyszą Państwo z nagrań archiwalnych.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kabaretowe numery i klimaty: Wiesław Michnikowski

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2008 23:30
Wiesław Michnikowski kabaret lokuje w swoim sercu na trzecim miejscu, po teatrze i radiu (po Teatrze Polskiego Radia).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabaretowe numery i klimaty: Zenon Wiktorczyk

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2008 12:43
"Kabaretowe numery i klimaty: Zenon Wiktorczyk" - audycja Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem Romana Dziewońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabaretowe numery i klimaty: "Morskie Oko"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2008 10:12
Audycja Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem znawcy historii kabaretu, autora kilku książek, reżysera Romana Dziewońskiego. Tematem rozmowy będzie fenomen teatru rewiowego "Morskie Oko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabaretowe numery i klimaty: Bogumił Kobiela

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2009 15:46
"Kabaretowe numery i klimaty": Bogumił Kobiela - audycja Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki przygotowana z okazji 40. rocznicy śmierci artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kabaretowe numery i klimaty: Szmonces (1)

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2009 16:40
Audycja Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki, poświęcona szmoncesowi.
rozwiń zwiń