"Przedpiekle sławy". Historia Chopina

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:00
Dwójka poleca audiobook pisarza, historyka i eseisty Piotra Witta, który opisał tajemniczą historię o koncercie paryskim wykonanym przez słynnego polskiego kompozytora.
Fragment okładki książki Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie, wyd. DiG
Fragment okładki książki "Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie", wyd. DiGFoto: materiały promocyjne

Chopin i Paryż: śledztwo w sprawie jednej z największych mistyfikacji w historii muzyki. Koncert paryski, który wprowadził Chopina na drogę sławy, odbył się nie tam, gdzie go sytuowali biografowie. Bohaterami precyzyjnie udokumentowanej książki i audiobooka pt. "Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie" są wielki kompozytor i Paryż romantyczny.

Jak pisze o tej publikacji prof. dr. Tadeusz Cegielski, pro-dziekan Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego" "demistyfikując legendę o przełomowym znaczeniu lutowego koncetu Chopina, Witt konstruuje własną, niezwykle wiarygodną hipotezę na temat początków kariery Fryderyka". 

Piotr Witt - w latach 70. prowadził dział sztuki dawnej w czasopiśmie "Sztuka". Od stanu wojennego w Paryżu. Nigdyś komentator Radia Wolna Europa (ok. 3 tys. komentarzy), a obecnie -Radia Wnet.

materiały prasowe/mz

Zobacz więcej na temat: Fryderyk Chopin książki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chopinistyczne białe kruki z radiowego archiwum

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 14:44
W audycji "Duża czarna" słuchaliśmy unikatowych niskonakładowych longplayów z prywatnymi nagraniami Józefa Turczyńskiego.
rozwiń zwiń