"W tyglu kultury" z Iwaszkiewiczem

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 17:34
Od poniedziałku 17 lutego - "W tyglu kultury" raz w miesiącu spotykamy się z "Teologią Polityczną" i rozmawiamy o literaturze, filozofii i o tym, co wspólne kulturze oraz polityce.
Audio
  • "W tyglu kultury" z "Teologią Polityczną" - zaproszenie
Jarosław Iwaszkiewicz, 1969 r.
Jarosław Iwaszkiewicz, 1969 r. Foto: PAP/Cezary Langda

Na początek – Jarosław Iwaszkiewicz, bohater najnowszego numeru "Teologii Politycznej", pisarz zawieszony między Wschodem i Zachodem. Do dyskusji zaprosiliśmy dra hab. Marka Cichockiego, filozofa, redaktora naczelnego "Teologii Politycznej", historyka idei Tomasza Stefanka, autora tekstu "Polska gibelińska, gwelficka czy jagiellońska? Jarosława Iwaszkiewicza spotkanie z Niemcami", oraz Radosława Romaniuka, badacza literatury, autora biografii Jarosława Iwaszkiewicza "Inne życie".
Audycję z cyklu "W tyglu kultury" prowadzą Barbara Schabowska i Mateusz Matyszkowicz.

jp

Czytaj także

Jarosław Iwaszkiewicz kupuje mandarynki

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 00:43
Był czas, gdy obwiniano go o chorobę psychiczną żony. Plotkowano, że odbiorą mu prawo do opieki nad córkami. Nie mając żadnej pomocy finansowej od rodziny, w którą ponoć wżenił się dla korzyści majątkowych, znalazł się w sytuacji dramatycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Idealny Książę według Hipster Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 19:00
- Mam w domu książkę, w której pokazane jest, w jaki sposób menedżer korporacji może uczyć się od Machiavellego. Pytanie jednak, czy chcielibyśmy pracować z kimś wyznającym zasady Księcia - mówił w Dwójce Mateusz Matyszkowicz, uczestnik spotkania na temat książek, które zaszkodziły światu.
rozwiń zwiń