X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Tatrzańskie. Esencja tego, co w Zakopanem najpiękniejsze

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 12:49
- 130 lat temu zaczątek kolekcji muzealnej stanowiła kolekcja 351 okazów ptaków oraz 54 okazów ssaków wraz z darami ofiarowanymi nam przez dr. Tytusa Chałubińskiego, patrona naszego muzeum. Były to wspaniałe zielniki mchów i roślin naczyniowych zebranych przez niego w Tatrach oraz kolekcja skał tatrzańskich - mówiła w Dwójce Monika Pietraszko-Warchałowska z Muzeum Tatrzańskiego.
Audio
  • Zakopane z perspektywy Muzeum Tatrzańskiego (Mikrokosmosy/Dwójka)
Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem
Muzeum Tatrzańskie w ZakopanemFoto: pixabay/domena publiczna

Obchodzące w tym roku jubileusz 130-lecia muzeum zawiera w sobie wszystko to, co w Zakopanem najpiękniejsze i najbardziej wartościowe: wspaniałą tatrzańską przyrodę i niepowtarzalną, bogatą kulturę.

W audycji przyjrzeliśmy się historii Muzeum Tatrzańskiego oraz ludziom, którzy je tworzyli od początku działalności aż do dziś. Zawsze to były osoby, dla których Zakopane i Tatry były ważne, ludzie z pasją. Nie mogło zabraknąć takich osób jak Tytus Chałubiński (zajrzeliśmy do magazynów muzeum, gdzie znajdują się np. najstarsze eksponaty z jego kolekcji) i Juliusz Zborowski. Poza tym opowiadaliśmy o współczesnej historii placówki. Zajrzeliśmy do Galerii Hasiora, obejrzeliśmy kolekcję etnograficzną oraz opowiedzieliśmy o miłości do Tatr twórców muzeum.

***

Tytuł audycji: Mikrokosmosy

Przygotowała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Goście: Monika Pietraszko-Warchałowska, Zbigniew Moździerz, Julita Dembowska, Anna Wende-Surmiak, Bartek Solik i Wojciech Szatkowski

Data emisji: 7.10.2019

Godzina emisji: 21.00

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dwójka na miejscu". Zakopane - inspirujący duch wolności

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 18:09
- W opinii ogólnej wolność jest związana z górami. Już w XIX wieku, gdy jeszcze Polska była pod zaborami, Franciszek Nowicki pisał, że w Tatrach są ostatnie wolności ołtarze - mówił w Dwójce Maciej Pinkwart, dziennikarz i autor licznych książek-przewodników o Zakopanem.
rozwiń zwiń