Białoruś drugim Krymem? Niepokój na Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 19:00
– Istnieje prawdopodobieństwo, że Władimir Putin zechce zrobić prezent Rosjanom przed wyborami prezydenckimi w 2018 r. – mówiła Maria Przełomiec, komentatorka wydarzeń międzynarodowych.
Audio
  • Białoruś drugim Krymem? Niepokój na Wschodzie (Puls świata/Dwójka)
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: kremlin.ru/domena publiczna

Milinkiewicz wiki 1200.jpg
"Niepodległość Białorusi jest w niebezpieczeństwie"

Zdaniem niektórych komentatorów coraz większym problemem Białorusi jest nie to, czy będzie demokratyczna, lecz to, czy w ogóle będzie istnieć jako państwo. Mówi się o wzrastającym zagrożeniu jego niepodległości ze strony rosyjskiej. Maria Przełomiec powiedziała, że to niebezpieczeństwo istnieje, trudno jednak dziś powiedzieć, jak zachowa się Władimir Putin.

Ważniejsze w tej chwili wydają się demonstracje, do których od pewnego czasu dochodzi na Białorusi - ludzie protestują przeciw "prawu o pasożytnictwie", czyli dekretowi prezydenta, nakazującemu płacić podatek ludziom pozostającym bez pracy. Maria Przełomiec tłumaczyła m.in., na czym polega odmienność tych demonstracji od dotychczasowych wystąpień antyrządowych, i zastanawiała się, czy Białoruś jest w stanie poradzić sobie z pogłębiającym się kryzysem ekonomicznym.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Krzysztof Renik

Gość: Maria Przełomiec (komentatorka wydarzeń międzynarodowych)

Data emisji: 20.03.2017

Godzina emisji: 17.45

mc/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Litwa potrafi obronić się przed Putinem?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 18:00
- Głównym zadaniem dla rządu litewskiego jest teraz obrona kraju przed propagandą oraz groźbami hybrydowymi ze strony Rosji – powiedział dr Andrzej Pukszto, politolog z Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe szanse dla mniejszości polskiej na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 18:44
– Nazwa grupy jest symboliczna. Stworzyliśmy tę inicjatywę, pamiętając o naszej wspólnej historii – mówił były premier Litwy Andrius Kubilius o parlamentarnej Grupie 3 Maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Reagan. Donald Trump zbroi Amerykę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 19:03
16 marca Donald Trump ma przedstawić projekt budżetu rządu federalnego na kolejny rok. Według przecieków plan ten zakłada wyraźne zwiększenie nakładów na zbrojenia.
rozwiń zwiń