Juncker z optymizmem o przyszłości Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 08:00
Przewodniczący Komisji Europejskiej ogłosił, że Unia przetrzymała kryzysy i obecnie nabiera wiatru w żagle. W audycji "Puls świata" analizowaliśmy jego orędzie o stanie Unii Europejskiej.
Audio
  • prof. Piotr Madajczyk o wystąpieniu Jeana-Claude'a Junckera (Puls świata/Dwójka)
Jean-Claude Juncker podczas przemówienia w Parlamencie Europejskim
Jean-Claude Juncker podczas przemówienia w Parlamencie EuropejskimFoto: PAP/EPA/MATHIEU CUGNOT / EUROPEAN PARLIAMENT HANDOUT

Zdaniem Jeana-Claude'a Junckera Unia Europejska wchodzi w nowy etap o czym świadczy nie tylko stablina sytuacja gospodarcza, ale też zmiana nastrojów w państwach członkowskich. Gość "Pulsu świata" prof. Piotr Madajczyk z Instytutu Politycznych PAN podkreślił, że po Brexicie wydawało się, że na wyjście z Unii zdecydują się kolejne państwa, tymczasem przyszło uspokojenie. W audycji zastanawialiśmy się, jak w kontekście krzepiących słów Junckera ułożą się stosunki rządu Polski z Unią. Czy dojdzie do odprężenia w tych relacjach?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Paweł Lekki

Gość: prof. Piotr Madajczyk z Instytutu Politycznych PAN

Data emisji: 14.09.2017

Godzina emisji: 17.45

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Izolacja Węgier i Polski. W co gra prezydent Francji?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 08:00
- Emmanuel Macron na razie jawi się Francuzom jako wielkie rozczarowanie, bo wiele zapowiadał i dlatego jego partia dostała większość w Zgromadzeniu Narodowym, podczas gdy okazuje się, że nic się nie dzieje - mówi prof. Piotr Wawrzyk, europeista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspólna polityka obronna. Pomysł, który połączy czy podzieli UE?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 20:17
W czwartek w Tallinie spotkali się ministrowie obrony państw Unii Europejskiej, by omawiać kształt tzw. stałej współpracy strukturalnej (PESCO), która zakłada wspólną politykę obronną Wspólnoty.
rozwiń zwiń