X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spór o ustawę IPN. Co zrobią Amerykanie?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 09:00
- W sporze polsko-izraelskim, który wybuchł zupełnie nagle i w zaskakującej skali, Ameryka - na razie przynajmniej - staje po stronie Izraela - podkreślał w Dwójce Andrzej Talaga.
Audio
  • Spór o ustawę IPN. Co zrobią Amerykanie? (Puls świata/Dwójka)
Kapitol, siedziba Kongresu Stanów Zjednoczonych, Izby Reprezentantów i Senatu
Kapitol, siedziba Kongresu Stanów Zjednoczonych, Izby Reprezentantów i SenatuFoto: pixabay.com

Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza m.in. przepisy, zgodnie z którymi każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.

W środę (31.01) Departament Stanu USA wezwał do przeprowadzenia ponownej analizy ustawy o IPN z punktu widzenia jej potencjalnego wpływu na zasady wolności słowa i "naszej zdolności do pozostania realnymi partnerami".

- Dziwi trochę, że Departament Stanu słowami swoje rzeczniczki zajął stanowisko takie otwarte, zamiast nieco bardziej poufnego. Gdyby było to kanałami dyplomatycznymi, Polska miałaby jakieś pole manewru - oceniał Andrzej Talaga.

Zobacz internetowy serwis edukacyjno-społeczny Polskiego Radia - GermanDeathCamps.info >>>

Czy Amerykanie ze słów przejdą do czynów? Jakie mogłyby być ewentualne dalsze reakcje USA? W rozmowie również o tym, z czyjej inicjatywy mógł powstać ów amerykański komentarz do polsko-izraelskiego sporu.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute)

Data emisji: 2.02.2018

Godzina emisji: 17.45

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Serwis GermanDeathCamps.info portalu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 12:00
GermanDeathCamps.info - internetowy serwis edukacyjno-społeczny Polskiego Radia już działa. W sposób jasny i przejrzysty ma przybliżyć historię niemieckich obozów koncentracyjnych i obozów pracy z czasów drugiej wojny światowej.
rozwiń zwiń