X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gospodarka i historia. Angela Merkel w Grecji

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 07:00
- Przez ostatnie pięć lat Angela Merkel jak ognia unikała Grecji. Ta wizyta była wyjątkowa – komentowała Olga Doleśniak-Harczuk wizytę niemieckiej kanclerz w Atenach.
Audio
  • Gospodarka i historia. Angela Merkel w Grecji (Puls świata/Dwójka)
Angela Merkel
Angela Merkel Foto: Shutterstock.com/360b

Była to pierwsza podróż Angeli Merkel do Grecji za rządów Syrizy i pierwsza po tym, jak Ateny zakończyły programy kredytowe. Kanclerz Niemiec miała podczas rozmów zachęcać premiera Aleksisa Tsiprasa do kontynuowania reform gospodarczych. Głównym jednak powodem jej wizyty było porozumienie w sprawie nazwy "Macedonia”, które w najbliższych dniach ma trafić do greckiego parlamentu.

- Ta wizyta jest wyraźnym postawieniem akcentu nad zaangażowaniem Niemiec w proces stabilizacji Bałkanów. Drugą kwestią jest to, że Niemcy są bardzo zainteresowane, by Grecję włączyć w rynek finansowy, by Grecja stanęła na nogi - mówiła Olga Doleśniak-Harczuk.

Jak sami Grecy przyjęli tym razem wizytę niemieckiej kanclerz? Czy w relacjach między tymi krajami minął już czas stereotypów "leniwego Greka i surowego Niemca"? W audycji poruszono również kwestię greckich żądań uzyskania od Niemiec reparacji wojennych.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Paweł Lekki 

Gość: Olga Doleśniak-Harczuk ("Nowe Państwo", Instytut Staszica)

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 17.00

jp/mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Macedonia zmienia konstytucję, żeby przyjąć nową nazwę kraju. Porozumienie z Grecją

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 07:12
W macedońskim parlamencie ma się dziś rozpocząć ostatnia faza realizacji porozumienia z Grecją w sprawie zmiany nazwy państwa na Macedonia Północna. Deputowani będą omawiać poprawki do konstytucji, co zakończy się trzecim i ostatnim już głosowaniem w tej sprawie. Według komentatorów, nastąpi to przed końcem tygodnia. 
rozwiń zwiń