Szczyt w Davos. Ekspert: to odzwierciedlenie aktualnej sytuacji w światowej gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 11:21
Ponad 3 tysiące osób z ponad stu państw świata bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym odbywającym sie w szwajcarskim kurorcie w Davos. Uczestnikami są m.in. przedstawiciele rządów, biznesmeni, działacze społeczni, dziennikarze i osoby uznawane za młodych liderów.
Audio
  • Damian Wnukowski z PISM o tegorocznym szczycie w Davos (Puls świata/Dwójka)
Szczyt w Davos
Szczyt w DavosFoto: PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER

- Davos zwykle jest odzwierciedleniem tego, co jest bieżącym problemem, bieżącym wyzwaniem w gospodarce i polityce światowej - powiedział gość audycji Damian Wnukowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. - Cześto mozna wnioskować, jakie przewidziane są trendy w śwaitowej gospodarce na najbliższe miesiące lub lata - dodał.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest kształtowanie światowej gospodarki w ramach czwartej rewolucji przemysłowej.

Polskę w Davos reprezentują: prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Spośród zagranicznych przedstawicieli rządów, przyjazd do Szwajcarii zapowiedzieli między innymi: kanclerz Niemiec Angela Merkel, kanclerz Austrii Sebastian Kurz, czy premier Japonii Shinzo Abe. Udział w Światowym Forum Ekonomicznym odwołali natomiast: prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził:  Piotr Pogorzelski

Gość: Damian Wnukowski (Polskie Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 23.01.2019

Godzina emisji: 17.00

ms/mko