Wolność religijna. Dlaczego wciąż jest zagrożona?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 07:52
- Problem wolności religijnej jest sprawą globalną, która dotyczy nawet pięciuset milionów chrześcijan, czyli połowy chrześcijan na całym świecie. Dotyczy również innych religii i wyznań – mówił w Dwójce ksiądz Mariusz Boguszewski.
Audio
  • Rozmowa z księdzem Markiem Boguszewskim o wolności wyznania
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/zef art

Podczas trwającej w Waszyngtonie konferencji w sprawie wolności religijnej wiceprezydent USA Mike Pence powiedział, że prześladowania z powodów wyznawanej wiary są problemem całego świata. Polityk wskazał na takie kraje jak Chiny, Iran, Nikaragua, Wenezuela, Arabia Saudyjska. Mówiąc o wzroście antysemityzmu w Europie wymienił Niemcy i Francję.

- Pamiętajmy, że prawo do wyznania, prawo do religii to jest podstawowa rzecz. Ostatni raport pokazuje, że spada liczba ludzi zabijanych za wiarę, ale to ciągle jest więcej niż 100 tysięcy rocznie. Natomiast zwiększa się liczba łamania wolności religijnej, czyli np. ogranicza się ludziom dostęp do miejsc kultu - podkreślał w audycji ksiądz Marek Boguszewski.

Dlaczego wciąż wzrasta natężenie prześladowań na tle religijnym na całym świecie? I czy zbliżenie pomiędzy władzą świecką a religijna nie sprzyja ograniczaniu swobód religijnych? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Krzysztof Renik

Gość: ksiądz Marek Boguszewski (organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie)

Data emisji: 19.07.2019

Godzina emisji: 16.45

am/mko

Czytaj także

Jak zreformować najniebezpieczniejsze miasta świata?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 07:00
Trwający w Medellín Światowy Szczyt Miast był okazją, by porozmawiać w Dwójce o zmianach, jakie zaszły w tym kolumbijskim mieście w ostatnich latach
rozwiń zwiń
Czytaj także

Turcja kontra USA. Rosyjska kość niezgody w NATO

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 07:55
- Turecka armia pod względem ilościowym jest w NATO, tuż po Amerykanach, armią numer dwa. Ankara tłumaczy, że skoro USA nie chciały jej sprzedać systemu Patriot ze względów politycznych, nie było innego wyjścia, niż kupienie systemu rakietowego od Rosji i zgodzenie się na wynikające z tego konsekwencje – mówila w Dwójce dr Agnieszka Bryc.
rozwiń zwiń