Unia Europejska o cyfrowym rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 07:00
Komisja Europejska przedstawiła tzw. białą księgę dotyczącą szeroko pojętych innowacji w branży informatycznej, w tym także sztucznej inteligencji.
Audio
  • Sztuczna inteligencja i inne cyfrowe wyzwania w Unii Europejskiej (Puls świata/Dwójka)
Wiceprezes odpowiadał za pion operacji i eksploatacji systemów nadzorował osiem departamentów w Zakładzie, m.in. obsługi klientów, aplikacji autorskich, rozwoju usług IT, eksploatacji aplikacji i infrastruktury informatycznej.
Wiceprezes odpowiadał za pion operacji i eksploatacji systemów nadzorował osiem departamentów w Zakładzie, m.in. obsługi klientów, aplikacji autorskich, rozwoju usług IT, eksploatacji aplikacji i infrastruktury informatycznej.Foto: Pixabay

- Jeśli chodzi o tempo i konkurencję na rynku globalnym, można powiedzieć, że Unia Europejska jest w tyle. To wynika ze specyfiki naszego rynku, naszych gospodarek - tłumaczyła w "Pulsie świata" Marta Makowska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

- Mamy jednolity rynek cyfrowy, ale pod jego adresem pada dużo zarzutów. Że jest on tak naprawdę sfragmentaryzowany i firmy w państwach członkowskich funkcjonują niezależnie, nie dzielą się danymi, niewykorzystywany jest potencjał Unii.

Więcej o rozwoju sztucznej inteligencji, o kwestiach etycznych z tym związanych – w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Piotr Pogorzelski

Gość: Marta Makowska (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 19.02.2020

Godzina emisji: 16.45

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mołdawia. Początek nowej drogi

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 07:50
- Premierem nowego rządu została Maia Sandu, polityk proeuropejski, ale w składzie jej gabinetu znaleźli się politycy różnych oriantacji. Macierzysta partia pani premier stanowi w parlamencie mniejszość. Pytaniem jest, jaką poliykę będzie uprawiał rząd, który powstał nie za jakąś opcją, ale przeciwko Vladowi Plahotniukowi – mówił w Dwójce Jakub Pieńkowski, ekspert PISM.
rozwiń zwiń