X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Steven Spielberg zawdzięcza wszystko... dziecku

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 20:00
- Problem zaczął się, gdy twórca "Szczęk" uwierzył, że potrafi robić filmy na poważne tematy - uważa krytyk filmowy Bartosz Żurawiecki.
Audio
  • Steven Spielberg zawdzięcza wszystko... dziecku (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Haley Joel Osment. W filmie AI:Sztuczna Inteligencja wcielił się w jedną ze słynnych dziecięcych postaci Spielberga - androida Davida. Czy słynny amerykański reżyser potrafi opowiadać o świecie tylko z perspektywy małego chłopca?
Haley Joel Osment. W filmie "AI:Sztuczna Inteligencja" wcielił się w jedną ze słynnych dziecięcych postaci Spielberga - androida Davida. Czy słynny amerykański reżyser potrafi opowiadać o świecie tylko z perspektywy małego chłopca? Foto: Thomas, lic. CC (wikipedia)

- On świetnie bawi się w reżyserowanie. Najlepsze filmy Spielberga to te, w których nośnikiem narracji jest dziecko, bo on sam nigdy nie dorósł. W dużym stopniu dzięki kinu - wyjaśnił inny krytyk Jacek Szczerba. - Niestety infantylizm pojawia się także w ambitnych filmach, jak "Lista Schindlera"... choć w pewnym sensie to sztuka zrobić kiczowaty czarno-biały film o Holokauście - dodał.

O Stevenie Spielbergu rozmawialiśmy w kontekście jego pobytu na Dolnym Śląsku, gdzie powstawały zdjęcia do filmu "St. James Place". Co amerykański reżyser dał Wrocławianom i gdzie zdradził zakończenie "Szczęk"?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą
Prowadzenie
: Anna Fuksiewicz
Gość:
Karolina Pasternak, Jacek Szczerba, Bartosz Żurawiecki (krytycy filmowi)
Data emisji: 26.11.2014
Godzina emisji: 18.00

mm/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kubrick zakończył zimną wojnę. W kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 17:40
- Kino s-f żywiło się zimnowojennymi lękami, pokazując strach przed Związkiem Radzieckim. "Odyseja kosmiczna" zmieniła podejście do gatunku - mówił Piotr Kletowski.
rozwiń zwiń