X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chopin i Kopernik? O promocji polskiej kultury za granicą

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 19:00
- Lepiej, żeby polskie instytucje odpowiedzialne za reklamowanie Polski, za pokazywanie Polski światu, skupiły się na tych atutach, które my jako Polska mamy – podkreślał w Dwójce Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
Audio
  • Jak promować polską kulturę za granicą? Posłuchaj dyskusji (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jak promować naszą kulturę za granicą? Na zdj. fragment paryskiego pomnika Fryderyka Chopina
Jak promować naszą kulturę za granicą? Na zdj. fragment paryskiego pomnika Fryderyka Chopina Foto: Pixabay/domena publiczna

- Jeśli chcemy opowiadać o Polsce, wolałbym mówić o polskim filmie, o takich postaciach jak Kopernik, Chopin, Jan Paweł II i Maria Skłodowska-Curie - mówił Jan Dziedziczak, zwracając uwagę na negatywne, jego zdaniem, dotychczasowe działania podmiotów odpowiedzialnych za promocję polskiej kultury za granicą. 

Z kolei Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP podkreślał, że dotąd Instytuty Polskie rozsiane po 24 miastach świata pracowały w oderwaniu od siebie, bez koordynacji. - W mojej ocenie nie było do tej pory programu promocji polskiej kultury. Niestety każdy instytut stawał się biurem promocji mniej lub bardziej wartościowych wydarzeń, a czasem i bezwartościowych - mówił.

Jak oceniać działalność Instytutu Adama Mickiewicza? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której również o tym, w jaki sposób funkcjonuje Austriackie Forum Kultury odpowiedzialne za promocję Austrii za granicą.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Barbara Schabowska

Goście: Jan Dziedziczak (sekretarz stanu w MSZ) i Wojciech Kolarski (podsekretarz stanu i minister ds. polityki kultury w Kancelarii Prezydenta RP)

Data emisji: 28.01.2016

Godzina emisji: 18.00

mg/jp

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
Kurabzdura2016-01-28 23:11 Zgłoś
To zupełnie nie do uwieżenia co ci Panowie wyglądują, współczuję szczerze Pani Redaktor która musiała z nimi rozmawiać .Pozdrawiam z wietrznej Suwalszczyzny. Mikołaj Nowotniak
klatosinski@wp.pl2016-01-28 20:17 Zgłoś
Ta audycja miała niezaprzeczalny walor poznawczy! Dzięki niej pan wiceminister Jan Dziedziczak dowiedział się dziś, że istnieje Paweł Szymański, a Paweł Szymański to nie jest Karol Szymanowski. Od wszelkiej maści "polityków od kultury" strzeż nas Panie...

Czytaj także

Jarosław Sellin: więcej kultury wysokiej w mediach publicznych

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 17:00
- Anteny ogólnopolskie powinny być w większej mierze niż dotychczas nasycone treściami o charakterze misyjnym – podkreślał w Dwójce Jarosław Sellin, mówiąc o funkcjonowaniu mediów publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Gliński: nie będę ingerował w przekaz artystyczny

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 16:20
- Wolność twórcza ma szerokie granice, ale one istnieją. Będziemy w tej kwestii delikatni - deklarował wicepremier Piotr Gliński, komentując w Dwójce "awanturę" wokół Teatru Polskiego we Wrocławiu i przedstawiając priorytety nowej polityki kulturalnej.
rozwiń zwiń