X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy znaleźliśmy w Polsce przepis na dobre muzeum?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 20:23
Polskie muzea zostały docenione za granicą. W audycji "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy o tym, jak robić placówki tego typu.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum Historii Żydów Polskich POLINFoto: Wojciech Kryński (Museum of the History of Polish Jews) [CC BY-SA 3.0 pl, Wikimedia Commons

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku otrzymało Nagrodę Muzealną Rady Europy za oryginalność ekspozycji, atrakcyjność dla zwiedzających i wkład, jaki wniosła w światowe muzealnictwo. Jednocześnie Muzeum Historii Żydów Polski POLIN otrzymało inną, równie ważną nagrodę - Europejskie Muzeum Roku 2016. W tym przypadku jury podkreśliło jakość wystawy stałej prezentującej 1000 lat wspólnych losów Polaków i Żydów oraz działalność edukacyjną, naukową i społeczną instytucji. To pierwsze takie wyróżnienie dla polskiego muzeum w blisko czterdziestoletniej historii konkursu. Czy oznacza, to że znaleźliśmy w Polsce przepis na dobre muzeum? Zapytamy o dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności Basila Kerskiego i wice-dyrektor POLIN Jolantę Gumulę.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w czwartek (21.04) w godz. 18.00-18.30. Program poprowadzi Bartosz Panek.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Rottermund i duchy Zamku Królewskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 12:50
- W Zamku Królewskim w Warszawie, który powstał z niczego, stworzyliśmy oprawę dla tego, co się w nim kiedyś działo. Ta atmosfera wróciła w jego mury - mówił w Dwójce dyrektor Zamku w latach 1991-2015.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamięci Ulmów. Zginęli za pomoc Żydom

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 19:00
- Żydów rozstrzelano na strychu. Wiktorię i Józefa zgładzono przed domem na oczach szóstki dzieci, siódme było w drodze - opowiadał o zbrodni w Markowej dr Mateusz Szpytma, dyrektor nowo otwartego Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów.
rozwiń zwiń