Twin Peaks. Opera mydlana z niezwykłą tajemnicą

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 20:16
- Myślę, że do dzisiaj nie mieliśmy serialu, który pokazywał takie natężenie osobliwości i w sposobie opowiadania, i charakteryzowania postaci filmowych - mówił w Dwójce Bartosz Staszczyszyn.
Audio
  • O fenomenie "Miasteczka Twin Peaks" opowiadają: Kinga Dębska, Jarek Szubrycht i Bartosz Staszczyszyn (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Kadr z serialu Miasteczko Twin Peaks
Kadr z serialu "Miasteczko Twin Peaks"Foto: materiały prasowe

Twin Peaks powraca po 28 latach od czasu produkcji pierwszej serii. W serialu, który wykreował nowe trendy w telewizji, zgodziła się wystąpić prawie cała stara obsada, a temperaturę podgrzewa fakt, że będzie to pierwszy pełnometrażowy film Lyncha od dekady. – "Miasteczko Twin Peaks" było wizytówką nieznanego świata. Nagle pojawił się człowiek, który sam jako scenarzysta i reżyser nadał charakter opowieści wychodzącej poza gatunki – opowiadał w Dwójce Bartosz Staszczyszyn.

- Byliśmy przyzwyczajeni do kina, w którym wszystko do bólu było racjonalne – zaznaczył Jarek Szubrycht - a przecież w życiu nie wszystko jest odkryte. Ważne jest, że głównym tworzywem serialu była opera mydlana. Opowieść o małym miasteczku, gdzie ludzie na progu pomiędzy niewinnością a dorosłością przeżywają miłości i domowe problemy. Czyli punkt wyjścia był jak w "Dynastii", natomiast okazało się, że w ten świat wprowadzona zostaje tajemnica. 

Czego możemy się spodziewać po produkcji? Co zmienił "Twin Peaks" w historii kina i telewizji? Czy bez serialu powstałaby "Rodzina Soprano"? I dlaczego Dawid Lynch skleja meble?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi:  Jacek Wakar

Goście: Kinga Dębska (reżyserka), Jarek Szubrycht (krytyk muzyczny) i Bartosz Staszczyszyn (krytyk filmowy)

Data emisji: 3.08.2016

Godzina emisji: 18.00

ob/jp

Czytaj także

Fani "Miasteczka Twin Peaks" mogą odetchnąć. David Lynch ogłosił, że powstanie nowy sezon serialu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015 16:33
Reżyserowi Davidowi Lynchowi udało się porozumieć z telewizją Showtime, która ma wyprodukować najnowszy sezon serialu "Miasteczko Twin Peaks". Mimo wcześniejszych obaw fanów, że nie uda się nakręcić kontynuacji popularnego w latach 90. serialu, nowe odcinki jednak powstaną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

David Bowie. Śpiewy i tańce króla goblinów

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 14:00
– Śledząc karierę tego artysty od samego początku, można było przypuszczać, że zetknie się on z filmem – mówił Grzegorz Dąbrowski w audycji "Muzyka w kadrze".
rozwiń zwiń