"Cicha noc" i koniec świata na Festiwalu w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 20:35
- Lubię takie historie, w których bohater dostaje na koniec to, czego chciał w pierwszej scenie filmu, ale w taki sposób, jakiego się nie spodziewał - powiedział Piotr Domalewski, którego debiutancka produkcja "Cicha noc" prezentowana jest podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni.
Audio
  • Rozmowa z debiutantami na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Piotrem Domalewskim, Pawłem Maśloną (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Fragment plakatu promującego film Cicha noc Piotra Domalewskiego
Fragment plakatu promującego film "Cicha noc" Piotra Domalewskiego Foto: materiały prasowe

Młody reżyser w rozmowie z Dwójką opowiadał o swoim obrazie przedstawiającym historię pracującego mężczyzny, który powraca z zagranicy na święta do rodzinnego domu na polskiej prowincji. Z początku bohater ukrywa prawdziwy powód nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany.

- Ten film jest trochę o końcu świata rodziny bohatera. I choć cała sytuacja prowadzi do katastrofy, to jest to i tak lepsze niż tkwienie w dotychczasowym zastoju - dodał reżyser, który w rozmowie z Jackiem Wakarem opowiadał również o symbolicznym "końcu świata" w polskim życiu społecznym.

W nagraniu audycji posłuchamy również rozmowy z dwoma innymi reżyserami debiutującymi na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Pawłem Maśloną i Jakubem Pączkiem. 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi:  Jacek Wakar

Goście: reżyserzy: Piotr Domalewski ("Cicha noc"), Paweł Maślona ("Atak paniki") i Jakub Pączek ("Reakcja łańcuchowa").

Data emisji: 21.09.2017

Godzina emisji: 18.00

mz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Photon". Radość i smutek teorii naukowych

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 10:00
- W każdym kraju, gdzie film był pokazywany, ludzie reagowali inaczej. W innych momentach się śmiali, w innych byli smutni - mówił Norman Leto, twórca filmu "Photon".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krew Boga". Mechanizmy nawracania w średniowieczu

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 10:00
- Historie pierwszych misjonarzy były dla mnie pretekstem do opowiedzenia o tym, jak ci ludzie odczuwali pewne sprawy i co robili w konkretnych sytuacjach - o swoim właśnie powstającym filmie opowiadał w Dwójce Bartosz Konopka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zgoda". Trudna miłość w czasach wojny

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2017 12:00
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z Maciejem Sobieszczańskim, reżyserem filmu rozgrywającego się u schyłku II wojny światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siwczyk, Sobol, Hałas i Engelking z Nagrodą Literacką Gdynia

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 19:30
Krzysztof Siwczyk w kategorii eseju literackiego za książkę "Koło miejsca/Elementarz", Michał Sobol w kategorii poezji za tom "Schrony", Salcia Hałas w kategorii prozy za "Pieczeń dla Amfy" i Ryszard Engelking za nowe tłumaczenie "Szkoły uczuć" Gustave'a Flauberta - to tegoroczni laureaci Nagrody Literackiej Gdynia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"The Square". Sztuka współczesna jest najśmieszniejsza

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 20:30
– Ten film jest jedną wielką kpiną z tej sztuki – mówiła Adriana Prodeus o nagrodzonym Złotą Palmą na tegorocznym festiwalu w Cannes filmie szwedzkiego reżysera Rubena Östlunda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Matylda" wstrząsa Rosją. Kreml ma kłopot

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 18:47
- Ten film pokazał, że władze Rosji nie mają kontroli nad radykalnymi urgupowaniami prawosławnymi - o burzliwej reakcji tysięcy Rosjan na film o romansie carewicza Mikołaja Romanowa z tancerką Matyldą Krzesińską opowiadał w Dwójce Grzegorz Ślubowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał nagrody już po raz dziesiąty

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 07:46
Podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz dziesiąty przyznał nagrody za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Nagrody PISF są wyróżnieniem doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. Nagrody wręczono w jedenastu kategoriach.
rozwiń zwiń