X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Książka historyczna. "Wysoki poziom, słaba promocja"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 19:00
 - W Polsce jest bardzo dużo dobrych książek historycznych, które nie są zauważalne - podkreślał w Dwójce prof. Tomasz Szarota, członek jury Nagrody Klio.
Audio
  • Wokół książki historycznej (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Galyna Motizova
Książka Historyczna Roku 2015.jpg
"Książka Historyczna Roku". Poznaj nominowanych

Jak tłumaczył prof. Szarota, sytuacja książek historycznych jest całkiem dobra, jeśli chodzi o działalność autorów i wydawców. Problemem jest jednak kwestia promocji, informacja o tego typu publikacjach w mediach.

Punktem wyjścia do Dwójkowej rozmowy była niedawno rozstrzygnięta tegoroczna odsłona konkursu na "Książkę Historyczną Roku". W rywalizacji wzięło udział 108 nadesłanych książek – wydaje się, że to całkiem sporo. Czy jednak na rodzimym rynku książki historycznej jakichś pozycji brakuje? Czy można mówić o modach na pewne tematy? Czy ukazały się publikacje poruszające jakieś zaskakujące kwestie? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Nowak

Goście: prof. Antoni Dudek, prof. Wojciech Roszkowski (jurorzy konkursu na Książkę Historyczną Roku), prof. Tomasz Szarota (juror Nagrody Klio)

Data emisji: 27.11.2017

Godzina emisji: 18.00

jp/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jubileusz konkursu pasjonatów przeszłości. Finał 10. edycji "Książki Historycznej Roku"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 21:51
Ryszard Tomczyk, Barbara Patlewicz, Grzegorz Motyka, Michał Pszczółkowski, Sławomir Dębski oraz Joanna Dufrat i Piotr Cichoracki zostali laureatami jubileuszowej edycji konkursu "Książka Historyczna Roku" o Nagrodę im. Oskara Haleckiego. Jedną z nagród wręczył członek zarządu Polskiego Radia Mariusz Staniszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Książka Historyczna Roku". Najlepsze publikacje wyróżnione

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 10:00
W audycji rozmawialiśmy z prof. Ryszardem Tomczykiem i dr Barbarą Patlewicz, nagrodzonymi w 10. edycji "Książki Historycznej Roku" za publikację  "Cmentarz Janowski we Lwowie. Polskie dziedzictwo narodowe, T.I, T.II".
rozwiń zwiń