X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie nad przepaścią. "Tu liczy się każdy krok"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 19:15
- Z biegiem lat nauczyłem, że wspinając się po górach, nie wolno znikać z oczu partnerowi, z którym zdobywa się szczyt. Raz popełniłem błąd zimą w Alpach Szwajcarskich, gdzie za szybko odbiegłem od przyjaciela i wpadłem w szczelinę. Na ratunek musiałem czekać aż 6 godzin – powiedział Piotr Pustelnik.
Audio
  • Piotr Pustelnik o blaskach i cieniach himalaizmu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Lian Deng

- Najciekawsze jes to, że to nie był wierzchołek Monte Rosy, gdzie latem jedną z tras pokonuje pełno ludzi. Ja jednak zachowałem się wówczas nieprofesjonalnie i oddalając się od kolegi, pozbawiłem się szansy na szybką pomoc z jego strony – podkreślił gość Dwójki, który opowiadał również o tym, jak cechy narodowe mają wpływ na styl działania himalaistów.

- Śmiejemy się, że jak w wielonarodowym obozie trzeba wyjść po kogoś chorego, to Słowianie już wiążą buty, a osoby z krajów zachodnich deliberują, jak doszło do wypadku i jakie jest prawdopodobieństwo, że przy akcji ratowniczej coś im się stanie - dodał Piotr Pustelnik.

Z czego słyną Polacy na górskim szlaku i jak się zachować w przypadku choroby wysokościowej? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzący: Michał Nowak

Gość: Piotr Pustelnik (himalaista)

Data emisji: 9.02.2018

Godzina emisji: 17.30

mz/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"»Niemiłość« to film o Rosjanach, którzy śnią cudzy sen"

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 20:00
- Jego bohaterami są reprezentanci rosyjskiej klasy średniej, którzy chcieliby żyć życiem takim, jak na Zachodzie - mówił w Dwójce krytyk Łukasz Adamski, uczestnik dyskusji o najnowszym filmie Andrieja Zwiagincewa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przypadek z makakami to inne klonowanie niż owieczka Dolly"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 19:25
- W przypadku Dolly przełom polegał na tym, że z dorosłej owcy pobrano komórkę, wydłubano z niej jądro komórkowe i włożono do oocytu, co zaowocowało narodzinami owcy. Natomiast to, czego dokonali naukowcy w Chinach różni się tym, że oni użyli płodu makaka, czyli komórki płodowej - mówił w Dwójce prof. Piotr Stępień, genetyk.
rozwiń zwiń