X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski rynek sztuki. "Takich cen normalnie się nie uzyskuje"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 19:00
- Cena wyjściowa tych rzeźb była oszałamiająca. Za takie pieniądze nieznani artyści sprzedawani nie są - podkreślała Monika Małkowska, opowiadając o kontrowersjach wokół działalności Galleri New Form.
Audio
  • Jak dziś wygląda polski rynek sztuki? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Milan Bruchter

Polski rynek sztuki zanotował w ubiegłym roku rekordowe obroty – ponad 200 milionów złotych. W grudniu rekordową cenę (4 366 000 zł) uzyskał obraz "Macierzyństwo" Stanisława Wyspiańskiego, który po raz pierwszy pojawił się na aukcji w 2007 roku i wówczas został sprzedany za 680 000 złotych. Jego wartość wzrosła w tym czasie ponad sześciokrotnie. Można więc odnieść wrażenie, że lokata pieniędzy na rynku sztuki jest doskonałą inwestycją. Być może tym należy tłumaczyć fakt łatwości, z jaką Galleri New Form pozyskiwała pieniądze od polskich biznesmenów i celebrytów.

- Właściwie wszystko odbywało się przez marketing szeptany. Różne osoby dostawały dziwną ofertę inwestowania w dzieła sztuki - mówiła Maja Narbutt, dziennikarka, która śledzi sprawę działalności Galleri New Form.

Na czym polegała ta oferta? W audycji również o cenach wyjściowych oraz wartości artystycznej prac, które oferowała Galleri New Form, a także ogólniej: o tym, jak działa dzisiejszy rynek dzieł sztuki w Polsce ("ta rekordowa cena za Wyspiańskiego to szaleństwo, on absolutnie nie jest tyle wart…").

***

Prowadzący: Michał Nowak

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Goście: Maja Narbutt (dziennikarka), Monika Małkowska i Milada Ślizińska (kytyczki sztuki)

Data emisji: 13.03.2018

Godzina emisji: 18.00

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poeci na emigracji wołają o wielkie polskie malarstwo

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 13:00
Lata Wielkiej Emigracji po upadku powstania listopadowego, są latami najwspanialszej polskiej poezji: Słowackiego, Mickiewicza i Krasińskiego, ale też okresem rozkwitu muzyki Chopina, a co z malarstwem? O tym opowiadała w Dwójce prof. Maria Poprzęcka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"On nie pasuje do zwyczajnej opowieści o polskim malarstwie XIX w."

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 12:00
Z jednej strony malarz romantyk, z drugiej urzędnik państwowy i zarządca majątków. Kim był Piotr Michałowski? Czym wyróżniały się jego prace?
rozwiń zwiń