X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dominacja hochsztaplerów, czyli kryzys psychoterapii

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 14:30
- Psychologia ma na swoim koncie bardzo dużo ciekawych, cennych odkryć i osiągnięć. W przestrzeni społecznej zajmuje się jednak bardzo wieloma problemami i nie zawsze rzetelnie. Otwartym pytaniem jest, jak wiele to obszarów - mówił w Dwójce dr Tomasz Witkowski.
Audio
  • Psychologia jako nowa religia? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Max4e Photo

Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był autor książki "Psychoterapia bez makijażu", a punktem wyjścia do dyskusji nowe wydanie magazynu "Plus-minus" poświęconego próbie odpowiedzi na pytanie o psychoanalizę. Coraz więcej pojawia się opracowań, że to jednak nie jest nauka.

Książka  dr Tomasza Witkowskiego ukazuje smutny obraz negatywnych konsekwencji psychoterapii, ginący w powodzi radosnych haseł marketingowych. Odsłania drażliwy problem bezradności i niemożności uzyskania zadośćuczynienia przez skrzywdzonych w wyniku psychoterapii, którą prowadzili ludzie do tego nieprzygotowani.

O naukowości jakiejś dziedziny decyduje powtarzalność eksperymentów. Jak to wygląda w przypadku psychologii? W jakim stopniu psychoterapia może zmienić życie człowieka? Czy psychologia zastępuje w ponowoczesnych społeczeństwach religię? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Gość: dr Tomasz Witkowski (autor książki "Psychoterapia bez makijażu")

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Heros Stoch i wojownik Małysz w świecie mitów

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 12:00
- Wyobrażenie, że ktoś jest jedyny i niezastępowalny, buduje lukę, w której może pojawić się kilka interesujących rzeczy - mówił Marcin Napiórkowski o współczesnej mitologii w kontekście sukcesów polskich skoczków narciarskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uzależnienie. Neurobiologiczna natura choroby

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 13:50
- Uzależnienie to choroba układu motywacyjnego. Powoduje ona, że człowiek ma na tyle silną potrzebę zażywania narkotyków czy alkoholu, że nie jest w stanie się powstrzymać. Chory traci kontrolę nad swoim zachowaniem - mówił w Dwójce neurobiolog Wojciech Glac.
rozwiń zwiń