X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mistyka i zdrowa dieta. Sekrety życia Ireny Kwiatkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 18:40
- Odnalezione pamiętniki Irki, pisane ponad 10 lat od 1925, odsłaniają jej świat intymny - mówił Marcin Wilk, autor nowo wydanej biografii "Kwiatkowska. Żarty się skończyły".
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Wilkiem, autorem nowo wydanej książki "Kwiatkowska. Żarty się skończyły" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prom./Shutterstock

Jak opowiadał gość Dwójki, zapiski dziennikowe młodej Ireny Kwiatkowskiej są m.in. świadectwem jej "uniesień mistycznych". - Od samego początku była osobą bardzo wierzącą i traktującą religię bardzo poważnie - podkreślał biograf, dodając, że literatura (kolejna dziedzina ważna dla przyszłej aktorki) splatała się często z jej "doznaniami mistycznymi". - Starała się użyć literatury do tego, by opisać swoje doświadczenia duchowe.

W rozmowie o życiu Ireny Kwiatkowskiej usłyszymy m.in. również o jej rodzinie (ojciec – zecer – "podsuwał jej a to Orzeszkową, a to satyry"), o szkole teatralnej (na egzaminie "odegrała bohaterstwo"), o czasie II wojny (brała udział w Powstaniu). Nie zabrakło oczywiście opowieści o jej najsłynniejszych aktorskich kreacjach czy o tym, jak przygotowywała się do swoich ról. - Od samego początku dbała o tężyznę fizyczną: codziennie gimnastyka szwedzka i zdrowa dieta – zwracał uwagę Marcin Wilk.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Wacław Holewiński

Gość: Marcin Wilk (autor książki "Kwiatkowska. Żarty się skończyły")

Data emisji: 26.02.2019

Godzina emisji: 17.30

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Diabełek, Zagłoba i inni. Role Ireny Kwiatkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 19:53
– Nie była piękna wedle ówczesnych kanonów, ale teatr potrzebuje nie tylko heroin i amantów – mówił Gabriel Michalik, autor książki "Kobieta pracująca. Rzecz o Irenie Kwiatkowskiej i jej czasach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeremi Przybora. Dostawca radiowego humoru

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 16:00
Poeta, pisarz, satyryk, który stworzył niezapomniany duet - nie tylko radiowy - z Jerzym Wasowskim, był bohaterem "Antykwariatu", rocznicowej audycji złożonej z archiwaliów Polskiego Radia.
rozwiń zwiń